Reklama
Reklama

Do akcji 'konwój wstydu' dołączają politycy PiS i publikują zarobki opozycji, także z Poznania

fot. Platforma Obywatelska @ TT
fot. Platforma Obywatelska @ TT

Niespodziewany ciąg dalszy akcji zapoczątkowanej przez polityków opozycji.

"Konwój wstydu" to element strategii Platformy Obywatelskiej, która ma na celu ukazanie skali nadużyć polityków rządzącej partii. Narracja narzucona w ten sposób przez PO skupia się wokół pieniędzy wypłaconych przez PiS swoim członkom z budżetu państwowego. Pierwszy "konwój wstydu" wyjechał w Polskę w kwietniu. Na bilbordach pokazano wówczas, że Tadeusz Rydzyk "wziął" 94 miliony, a Andrzej Jaworski (członek zarządu PZU) w czasie rządów PiS zarobił 2 miliony złotych. Niedawno na ulicach polskich miast pojawiły się billboardy już bez kwoty, ale z krzykliwymi napisami zaczynającymi się od słów "PiS wziął miliony". Teraz te same billboardy będzie można spotkać na krajowych, wojewódzkich i lokalnych drogach.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

PO nie wykupiła jednak domeny internetowej o nazwie akcji. To niedopatrzenie wykorzystało Prawo i Sprawiedliwość, które pod adresem konwojwstydu.pl postawiło serwis informujący o zarobkach polityków opozycji w samorządowych spółkach. Zestawienie jest podzielone na poszczególne województwa, nie mogło więc zabraknąć także przedstawienia sytuacji w Poznaniu i Wielkopolsce.

Największymi krezusami na wielkopolskiej liście są politycy związani ze Spółdzielczym Bankiem, w tym Jan Grzesiek, radny sejmiku wojewódzkiego z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Za pracę otrzymał od 2015 r. łącznie 777 tys. zł. Sporo w czasie swojej prezydentury zarobił także Jacek Jaśkowiak, który za działalność w Międzynarodowych Targach Poznańskich S.A., a także Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o. odebrał dotąd wypłaty o łącznej wartości 338 tys. zł.

Na liście płac poznańskiego Remondis Satnitechu można znaleźć także zastępcę prezydenta, Jędrzeja Solarskiego, który podczas zasiadania w radzie tej spółki (a także Poznańskich Inwestycji Miejskich) wzbogacił się od 2014 r. o kwotę 238 tys. zł. Za to skarbnik miasta Poznań, Barbara Sajnaj dzięki zasiadaniu w radzie nadzorczej Term Maltańskich otrzymała 177 tys zł.

  • Aktualizacja
    środa, 5.09.2018 r., godz. 10.46
    Aktualizacja
    środa, 5.09.2018 r., godz. 10.46
    Stanisław Tamm, Sekretarz Miasta Poznania, który znalazł się na liście konwojwstydu.pl wraz informacją o zasiadaniu w zarządzie Banku Spółdzielczego w Jarocinie i zarobkach w wysokości 777 tysięcy złotych, dementuje opublikowane informacje. 'Nigdy nie pracowałem w tym banku, a w miejscu pracy zarabiam wielokrotnie niższe kwoty' - mówi w rozmowie z epoznan.pl, i na poświadczenie swoich słów przedkłada swoje oświadczenia majątkowe, złożone pod odpowiedzialnością karną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro