Reklama
Reklama

Rozpoczął się rok szkolny. Najbliższy długi weekend za 2 miesiące

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Na terenie nowo otwartego Zespółu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 przy ul. Umultowskiej 114 (u zbiegu ulic Ślazowej, Zagajnikowej i Umultowskiej) oficjalnie zainaugurowano w Poznaniu nowy rok szkolny.

1 września tym razem wypadał w sobotę, dlatego uczniowie wrócili do placówek edukacyjnych 2 dni później. W uroczystościach na Umultowie brali udział przedstawiciele rodziców, duchowieństwa czy władz samorządowych.
Tradycyjnie uczniom nie zabraknie dni wolnych. Najbliższy długi weekend jest możliwy na początku listopada. 1.11 to Wszystkich Świętych, przypada w tym roku w czwartek, a to powoduje, że piątek, 2 listopada dyrektorzy placówek oświatowych mogą ogłosić dniem wolnym. 22 grudnia rozpocznie się przerwa świąteczno-noworoczna, 14 stycznia zimowe ferie, a od 18 do 23 kwietnia młodzież będzie cieszyć się z przerwy wielkanocnej. Rok szkolny potrwa do 22 czerwca 2019 roku. Jest szczególny, bo po raz pierwszy (od czasu ostatniej reformy) utworzono ósme klasy szkół podstawowych, z kolei po raz ostatni uczniowie rozpoczęli naukę w trzecich klasach gimnazjum.
W Poznaniu rok szkolny rozpoczęło prawie 80 tysięcy uczniów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro