Reklama

Od wtorku remont na Szymanowskiego. Kilka linii autobusowych zmieni trasy

fot. ZDM
fot. ZDM

4 września rozpocznie się remont nawierzchni na ulicy Szymanowskiego.

Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy. Pierwszy zakończy się 14 września, a drugi 5 października.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- W pierwszym zerwiemy starą i położymy nową nawierzchnię na odcinku od ronda w kierunku sklepu (Lidl), a w kolejnym od wyjazdu z parkingu w stronę ronda. Remont został tak zaplanowany by był jak najmniej uciążliwy dla kierowców. Wygradzany będzie jeden pas ruchu - informuje ZDM.

Od 4 do 14 września dla linii 46, 51, 85 i 235 obowiązywać będą trasy objazdowe:
- autobusy linii 46 jadące ze Strzeszyna od ulicy bł. Marka z Aviano pojadą objazdem ulicami Stróżyńskiego i Smoleńską do przystanku "Szymanowskiego", pomijając przystanki "Os. Marysieńki I" i "Os. Zygmunta Starego",
- autobusy linii 51, 85 i 235 od przystanku "Wieża RTV" pojadą objazdem ulicą Stróżyńskiego do dworca os. Sobieskiego, pomijając przystanki "Os. Zygmunta Starego" i "Szymanowskiego".
Na objazdach autobusy będą zatrzymywać się na wszystkich istniejących przystankach.
-W kierunku przeciwnym, tj. linia 46 w kierunku Strzeszyna, linie 51 i 235 w kierunku dworca Poznań Główny i linia 85 w kierunku ronda Śródka autobusy pojadą trasą niezmienioną. Przystanek "Os. Zygmunta Starego" w kierunku ulicy Smoleńskiej, oraz stanowisko dla linii 51 i 85 na przystanku "Szymanowskiego" będą w trakcie prac nieczynne - informuje MPK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro