Kolejorz znów bez wygranej. Lech Poznań - Piast Gliwice 1:1

W meczu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań zremisował 1:1 z Piastem Gliwice. Oznacza to dla Kolejorza brak wygranej w trzecim ligowym spotkaniu z rzędu.

Trener ivan Djurdjević tym razem zdecydował się na grę z czterema obrońcami. Znów od początku wystąpił Wasielewski, w środku pola ustawiono Trałkę i Cywkę, a za kreowanie akcji na skrzydłach mieli odpowiadać Jóźwiak i Makuszewski.
Oba zespoły miały ochotę na ofensywną grę, ale niewiele z tego wynikało. Spotkanie było szarpane, brakowało mu płynności, a poszczególne akcje kończyły się zwykle niecelnymi strzałami.
Gospodarze mieli optyczną przewagę. Widać było, że odejście od gry trzema obrońcami dobrze wpłynęło na postawę defensywy, która nie popełniała już karygodnych błędów (przynajmniej do czasu).
Prowadzenie do przerwy dał Lechowi Gytkjaer, wykorzystując rzut wolny wywalczony przez Jóźwiaka. Po stracie gola defensywa Piasta miała ogromne problemy ze złapaniem pewności siebie. Trener Fornalik z rozpaczy łapał się za głowę, ale ostatecznie żadna z okazji Kolejorza nie zakończyła się skutecznym strzałem.
Po zmianie stron Lech nieco się cofnął i czekał na ruchy gości. Długo z prowadzenia gry przez Piasta nic nie wynikało, ale jego akcje stawały się coraz groźniejsze i wyrównanie zaczęło wisieć w powietrzu.
Doszło do niego w 73. minucie. Po rzucie rożnym piłkę przypadkiem w kierunku własnej bramki trącił Dioni, De Marco nieco zlekceważył Hateleya, a ten z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki.
W 82. minucie wydawało się, że Lech znów wypuści zwycięstwo z rąk, ale przy bramce dla Piasta sędzia VAR dopatrzył się minimalnego spalonego Valencii.
W końcówce gospodarze szukali jeszcze zwycięskiej bramki, ale ich starania spełzły na niczym.
Lech na pewno zaprezentował się lepiej niż w ostatnich spotkaniach, ale znów miał problemy z utrzymaniem po przerwie prowadzenia uzyskanego w pierwszych 45 minutach. Teraz sztab medyczny będzie miał dwa tygodnie na podleczenie licznej grupy piłkarzy, której zabrakło w niedzielnym spotkaniu.
Lech Poznań - Piast Gliwice 1:1 (1:0)
Lech: Putnocky - Cywka, Janicki, De Marco, Wasielewski, Makuszewski (Dioni 46"), Trałka, Tiba, Jóźwiak (Klupś 75"), Amaral (Tomczyk 85"), Gytkjaer
Rezerwowi: Szymański, Tomczyk, Dioni, Sobol, Radut, Orłowski, Klupś
Piast: Plach - Pietrowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov, Jagiełło (Mak 54"), Dziczek, Hateley, Felix, Valencia (Badia 89"), Papadopulos
Rezerwowi: Szmatuła, Parzyszek, Sokołowski, Mak, Badia, Mokwa, Byrtek
Bramki: Gytkjaer 36" - Hateley 73"
Kartki: Cywka 41" (żółta), Tiba 45" (żółta), Jóźwiak 72" (żółta), Tomczyk 90" (żółta)

90
Koniec spotkania. Lech Poznań - Piast Gliwice 1:1 (Gytkjaer - Hateley)
74
Zagrane z rzutu rożnego, Dioni przypadkiem zgrywa piłkę w kierunku bramki, a Hateley strzela z bliskiej odległości
65
Groźna akcja Piasta, dobry, celny strzał Valencii, ale świetnie interweniował Putnocky
64
Strzał Trałki ale pewnie piłkę złapał Plach
63
Będzie rzut rożny dla Lecha
60
W końcu szybka akcja Lecha, Amaral zagrywał w pole karne, ale dobrze zachowała się obrona Piasta
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Lech Poznań - Piast Gliwice 1:0. Bramka: Gytkjaer
45
Żółtą kartką ukarany Tiba
44
Celny strzał Makuszewskiego, piłka w rękach Placha
43
Świetna akcja Amarala, zagranie do Gytkjaera, ale ten trafił tylko w boczną siatkę