Reklama
Reklama

Sądne godziny dla Warty Poznań: piłkarze czekają na ostatni ruch dotychczasowej prezes

fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak

Wciąż nerwowa atmosfera panuje w siedzibie Warty Poznań.

W środę Izabella Łukomska-Pyżalska wraz z nowym inwestorem, Bartłomiejem Farjaszewskim, ogłosiła dojście do porozumienia w kwestii przejęcia klubu.
W czwartek pojawiły się jednak informacje, że dotychczasowi właściciele zwlekają z podpisaniem dokumentów zbycia sekcji piłkarskiej. Ostatecznie doszło do tego w późnych godzinach wieczornych.
W piątek rano piłkarze Zielonych pojawili się na treningu, a około godz. 13 mieli wyruszyć na sobotni mecz z GKS Tychy. Tak się jednak nie stało, ponieważ piłkarska Warta formalnie wciąż pozostaje w rękach rodziny Pyżalskich. Ostatnim warunkiem zmian właścicielskich jest złożenie przez Łukomską-Pyżalską rezygnacji z funkcji prezesa KS Warta (wielosekcyjne stowarzyszenie zajmujące się m.in. szkoleniem młodzieży i innymi dyscyplinami).
Portal WP SportoweFakty.pl cytuje piłkarza Artura Marciniaka, według którego prezes Łukomska-Pyżalska zadeklarowała złożenie rezygnacji jeszcze w piątek. Miała już nawet zlecić zwołanie zebrania zarządu. Do momentu zapadnięcia wiążących decyzji piłkarze nie mają jednak zamiaru wyjeżdżać na mecz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro