Reklama

Strażak pobił prawnika przed barem. Mimo że jest winny, sąd zawiesił wykonanie kary

fot. Jason Morrison @ Freeimages

W czwartek odbyła się zakończona prawomocnym wyrokiem rozprawa. Decyzją sądu mężczyzna nie pójdzie do więzienia.

O sprawie ciągnącej się do czterech lat informuje poznański oddział Gazety Wyborczej. Wszystko zaczęło się przed barem szybkiej obsługi. Przemysław S. wraz z synem podjechali pod okienko, aby dokonać zamówienia, jednak uniemożliwiał im to Tomasz Skręty, strażak i ratownik, który stał tam wraz ze znajomym i żoną. Skręty nie reagował na klakson, pomiędzy mężczyznami doszło do przepychanki słownej, która w końcu przerodziła się regularną bójkę. "Beton", bo tak z uwagi na jego postawność i siłę, nazywają strażaka znajomi, wyciągnął Przemysława S. z samochodu, okładał pięściami, przyduszał kolanem do ziemi, obijał jego głowę o ziemię, ostatecznie także złamał nogę.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA


Sąd rejonowy, w oparciu o nagrania z monitoringu, skazał Skrętego na rok bezwzględnego więzienia. Jednak wówczas zaprotestował... prokurator, który wnosił o niższą karę i wniósł apelację w tej sprawie. Następnie, w wyniku publikacji Wyborczej, piętnującej tę decyzję, zmienił zdanie, jednak nie dało się już wycofać apelacji. Machina sądowa ruszyła na nowo. Sprawa w Sądzie Apelacyjnym zakończyła się dopiero w czwartek. Wyrokiem skazującym, jednak zawieszonym.

Skręty podczas powtórnego procesu przekonywał, że to on został zaatakowany, jednak pełnomocnik poszkodowanego wykazał, że było dokładnie odwrotnie. Mimo to, sędzia Justyna Andrzejczak i tak uznała, że należy złagodzić wyrok. Agresywny strażak usłyszał wyrok roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, skrócono też mu zakaz wykonywania zawodu z pięciu do dwóch lat. - Widać, że oskarżony nie potrafi zapanować nad emocjami. Z tego powodu sąd uważa, że zakazanie wykonywania zawodu ratownika jest konieczne - argumentowała sędzia, dodając, że sprawa działa się dawno, bo cztery lata temu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro