Reklama

Nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, by tu głosować. Miejscy urzędnicy zachęcają do udziału w wyborach

Mieszkający na stałe w Poznaniu nie muszą być zameldowani, by mieć wpływ na wybór miejskich włodarzy. Wystarczy wpis do rejestru wyborców.

Oficjalny portal miasta Poznania zwraca uwagę, że wystarczy jeden wpis do rejestru wyborców, by we wszystkich wyborach móc głosować w Poznaniu. Wpisów można dokonywać w Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania (ul. Libelta 16/20) przez cały rok. Warto jednak pamiętać, że aby wziąć udział w danych wyborach, należy zrobić to w ostatni, poprzedzający wybory, dzień otwarcia urzędu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Lista wymaganych dokumentów nie jest długa, wystarczy przedstawić dowód lub paszport (oryginał do wglądu oraz kserokopię), wniosek o wpisanie do rejestru wyborców (można pobrać go w Biuletynie Informacji Publicznej) oraz deklarację z danymi (również do pobrania w BIP). Dodatkowo urząd wymaga jakiegokolwiek potwierdzenia związków danego wyborcy z Poznaniem. Może to być zarówno akt własności mieszkania czy umowa najmu mieszkania, jak i umowa o pracę, zaświadczenie o zatrudnieniu. Spełnienie wszystkich powyższych warunków gwarantuje natychmiastowy wpis do rejestru wyborców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro