Reklama
Reklama

Nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, by tu głosować. Miejscy urzędnicy zachęcają do udziału w wyborach

Mieszkający na stałe w Poznaniu nie muszą być zameldowani, by mieć wpływ na wybór miejskich włodarzy. Wystarczy wpis do rejestru wyborców.

Oficjalny portal miasta Poznania zwraca uwagę, że wystarczy jeden wpis do rejestru wyborców, by we wszystkich wyborach móc głosować w Poznaniu. Wpisów można dokonywać w Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania (ul. Libelta 16/20) przez cały rok. Warto jednak pamiętać, że aby wziąć udział w danych wyborach, należy zrobić to w ostatni, poprzedzający wybory, dzień otwarcia urzędu.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA


Lista wymaganych dokumentów nie jest długa, wystarczy przedstawić dowód lub paszport (oryginał do wglądu oraz kserokopię), wniosek o wpisanie do rejestru wyborców (można pobrać go w Biuletynie Informacji Publicznej) oraz deklarację z danymi (również do pobrania w BIP). Dodatkowo urząd wymaga jakiegokolwiek potwierdzenia związków danego wyborcy z Poznaniem. Może to być zarówno akt własności mieszkania czy umowa najmu mieszkania, jak i umowa o pracę, zaświadczenie o zatrudnieniu. Spełnienie wszystkich powyższych warunków gwarantuje natychmiastowy wpis do rejestru wyborców.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

55 stopni na termometrze w słońcu, 38 w cieniu: "na dworze nie da się już przebywać"
26℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
9.83g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro