Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, by tu głosować. Miejscy urzędnicy zachęcają do udziału w wyborach

sw
czwartek, 30.08.2018 r.
godz. 18.26
sw | czwartek, 30.08.2018 r., godz. 18.26
Nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, by tu głosować. Miejscy urzędnicy zachęcają do udziału w wyborach

Mieszkający na stałe w Poznaniu nie muszą być zameldowani, by mieć wpływ na wybór miejskich włodarzy. Wystarczy wpis do rejestru wyborców.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Oficjalny portal miasta Poznania zwraca uwagę, że wystarczy jeden wpis do rejestru wyborców, by we wszystkich wyborach móc głosować w Poznaniu. Wpisów można dokonywać w Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania (ul. Libelta 16/20) przez cały rok. Warto jednak pamiętać, że aby wziąć udział w danych wyborach, należy zrobić to w ostatni, poprzedzający wybory, dzień otwarcia urzędu.

Lista wymaganych dokumentów nie jest długa, wystarczy przedstawić dowód lub paszport (oryginał do wglądu oraz kserokopię), wniosek o wpisanie do rejestru wyborców (można pobrać go w Biuletynie Informacji Publicznej) oraz deklarację z danymi (również do pobrania w BIP). Dodatkowo urząd wymaga jakiegokolwiek potwierdzenia związków danego wyborcy z Poznaniem. Może to być zarówno akt własności mieszkania czy umowa najmu mieszkania, jak i umowa o pracę, zaświadczenie o zatrudnieniu. Spełnienie wszystkich powyższych warunków gwarantuje natychmiastowy wpis do rejestru wyborców.

Reklama