Reklama
Reklama

Policja zatrzymała pijanego kierowcę bez nóg. Jechał autem nieprzystosowanym dla niepełnosprawnych i nie miał prawa jazdy

zdj. ilustracyjne | fot. policja

Kilka dni temu policjanci z Lubina zostali wezwani do agresywnego kierowcy w jednej z miejscowości na terenie gminy. Zwykła interwencja zakończyła się ogromnym zdziwieniem policjantów.

Dyżurny lubińskiej komendy otrzymał kilka dni temu wezwanie do agresywnie zachowującego się kierowcy Forda. Na miejsce zdarzenia skierowano patrol policji, który stwierdził, że kierujący mężczyzna nie ma nóg, a mężczyzna ma w ręku protezę, którą obsługiwał hamulec, gaz i sprzęgło. Dodatkowo pojazd nie był przystosowany do używania przez osoby niepełnosprawne, a kierowca był pijany i miał wcześniej orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. W świetle tych ustaleń szczegółem okazał się brak ważnego ubezpieczenia pojazdu.

Mężczyzna wpadł, bo zatrzymał się i zapytał przechodniów o drogę. Ci wyczuli od niego alkohol i postanowili uniemożliwić mu dalszą jazdę. Wówczas doszło do awantury i interwencji policji.

Ostatecznie okazało się, że 62-letni mężczyzna miał w organizmie 2,58 promila alkoholu. Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
28.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro