Reklama
Reklama

Dramatyczna sytuacja Warty Poznań. Piłkarze nie wyszli na trening

Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes Warty Poznań | fot. Jakub Kaczmarczyk / PAP

Coraz bliżej przesilenia w Warcie Poznań: albo w końcu dojdzie do zmiany właściciela, albo zespół zostanie wycofany z rozgrywek.

Portal WP SportoweFakty poinformował, że piłkarze Zielonych odmówili we wtorek wyjścia na trening. Powodem są długi klubu. Tylko wobec zawodników, zaległości płatnicze to dziś około 400 tysięcy złotych. Część z zawodników nie otrzymała wypłaty od kilku miesięcy.
- Naszym oczekiwaniem jako zespołu jest unormowanie sytuacji w klubie - tak, żebyśmy wreszcie mogli się skupić na treningu i grze, czyli wykonywaniu zawodu, zamiast zastanawiać się czy najbliższy mecz dojdzie do skutku - tak jak to miało miejsce w przypadku sobotniego spotkania z ŁKS - powiedział kapitan, Bartosz Kieliba.
Piłkarze apelują do Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej, żeby podpisała umowę z nowym inwestorem i oddała sekcję piłkarską, na której finansowanie nie stać obecnie Family House.
Rozmowy na ten temat toczą się od dłuższego czasu, sprawa rozbija się o szczegóły, dotyczące m.in. szkolenia młodzieży. Osoba zainteresowana przejęciem klubu posiada środki na spłatę zadłużenia i dalsze finansowanie zespołu. Obecnie jedyną alternatywą dla zmiany właściciela jest wycofanie drużyny z rozgrywek Fortuna 1 Ligi.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro