Reklama
Reklama

Remont linii kolejowej do Szczecina. Wojewoda wydał pozwolenie na budowę

zdj. ilustracyjne | fot. PKP PLK

Zbigniew Hoffmann podjął decyzję o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę dla linii kolejowej Poznań - Szczecin na odcinku z Poznania do Rokietnicy.

Remont linii kolejowej Poznań - Szczecin podzielony jest na kilka etapów, a dziś biuro prasowe wojewody poinformowało o decyzji Zbigniewa Hoffmanna -Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał decyzje, w wyniku których został zatwierdzony projekt budowlany oraz udzielone pozwolenie na budowę linii kolejowej E59 - Poznań Główny-Szczecin Dąbie na odcinku Poznań- Rokietnica. Modernizacją objętych zostanie ponad 18 km trasy - czytamy w komunikacie.

Po modernizacji pociągi pasażerskie na trasie do Szczecina będą mogły rozpędzić się do prędkości 160km/h -Inwestycja wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo - drogowych, wyeliminuje bariery architektoniczne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, a także ograniczy negatywny wpływ linii kolejowej na środowisko - wylicza wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Na rozpatrzenie czeka wniosek PKP PLK dotyczący odcinka z Rokietnicy do Wronek. Remont prowadzony będzie przy zamknięciach jednotorowych, dzięki czemu uda się utrzymać ciągłość ruchu kolejowego na trasie Poznań - Szczecin.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
9℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
2.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro