Reklama
Reklama

Poznaniacy zwiedzali Kaponierę Kolejową

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

W ramach trwających Dni Twierdzy Poznań po raz pierwszy udostępniono zwiedzającym Kaponierę Kolejową.

Kaponiera Kolejowa została wybudowana w 1872 i była elementem twierdzy poligonalnej, którego celem była ochrona torów kolejowych. Umocnienia zostały częściowo rozebrane przy okazji budowy Ronda Kaponiera, a ocalała część na lata zniknęła pod rondem i znana była głównie miłośnikom historii i fortyfikacji. To właśnie pasjonaci fortyfikacji upomnieli się o remont pruskich umocnień przy okazji ostatniej przebudowy Ronda Kaponiera.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Remont zakończył się w ubiegłym roku, ale do tej pory poznaniacy mogli oglądać wnętrza Kaponiery przez przeszklone łuki. Zmieniło się to przy okazji trwających Dni Twierdzy Poznań. Poznaniacy po raz pierwszy mogli zwiedzić obiekt i wysłuchać prelekcji na jego temat. Dobra wiadomość jest taka, że na kolejne zwiedzanie nie będzie trzeba czekać rok. Zwiedzania będą też organizowane 2, 9, 16, 23 i 30 września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro