Reklama

Akademik "Hanka" zwyciężył w ogólnopolskim konkursie

fot. UAM
fot. UAM

Modernizacja Domu Studenckiego "Hanka" zdobyła pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku 2017.

Wręczenie nagród odbyło się w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie, a poznański obiekt okazał się najlepszy w kategorii obiekty hotelowo-konferencyjne.
W imieniu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza nagrodę odebrali Kanclerz UAM Stanisław Wachowiak, Zastępca Kanclerza Marek Sobczak oraz projektant Grzegorz Tracz.
- Budynek został oddany do ponownego użytku w lutym tego roku. Przebudowano wszystkie kondygnacje. Wokół budynku znalazła się odpowiednia infrastruktura drogowo-parkingowa i dojścia piesze, dostosowane do prawidłowego funkcjonowania całego obiektu, Po remoncie Dom Studencki oferuje 200 miejsc w pokojach jednoosobowych i dwuosobowych. Roboty budowlane rozpoczęły się w marcu 2016 r., a pierwszy etap prac zakończył się w styczniu tego roku - powiedziała Małgorzata Rybczyńska, rzecznik UAM.
Dom Studencki Hanka znajduje się w zabytkowym budynku przy al. Niepodległości. Obiekt budowany był pod koniec lat dwudziestych XX wieku według projektu Rogera Sławskiego. Najpierw mieszkali tu goście Powszechnej Wystawy Krajowej, a następnie studenci i kadra naukowa Uniwersytetu Poznańskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
37.57 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro