Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Grupa Stonewall nie będzie domagać się od MPK odszkodowania za zdjęcie tęczowych flag jeśli pracownicy spółki wezmą udział w szkoleniu antydyskryminacyjnym

j
piątek, 24.08.2018 r.
godz. 12.30
j | piątek, 24.08.2018 r., godz. 12.30
Grupa Stonewall  nie będzie domagać się od MPK odszkodowania za zdjęcie tęczowych flag jeśli pracownicy spółki wezmą udział w szkoleniu  antydyskryminacyjnym
fot. Lusia

Grupa Stonewall w oficjalnym piśmie do MPK proponuje przeprowadzenie warsztatów równościowych dla pracowników spółki. W przeciwnym wypadku stowarzyszenie będzie się domagało odszkodowania za przedwczesne zdjęcie ze 180 poznańskich tramwajów tęczowych flag.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Tęczowe flagi na poznańskich tramwajach pojawiły się dzień przed piętnastym Marszem Równości. Grupa Stonewall zamówiła tę usługę na dwa dni, piątek i sobotę. W piątek wieczorem MPK postanowiło zdjąć flagi, powołując się na protesty ze strony pasażerów. Tęczowe chorągiewki które pojawiły się dzisiaj na poznańskich tramwajach wywołały wiele kontrowersji i burzliwych emocji. Przeważały wśród nich głosy negatywne – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu MPK. Te krytyczne opinie docierały do nas ze strony pasażerów, których zdanie najbardziej dla nas się liczy, bo komunikacja jest dla ludzi i jesteśmy szeroko otwarci na ich potrzeby i oceny – dodało MPK.

Grupa Stonewall zapowiada, że może domagać się odszkodowania za przedwczesne zdjęcie ze 180 poznańskich tramwajów tęczowych flag, ale członkowie stowarzyszenia mają też inny pomysł. MPK nie wywiązała się z zawartej między nami umowy. Ponieśliśmy z tej przyczyny konkretne straty i mamy prawo domagać się odszkodowania. Proponujemy jednak polubowne rozwiązanie sprawy i zorganizowanie szkolenia antydyskryminacyjnego dla pracowników - mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

Grupa Stonewall uruchomiła również specjalną stronę, na której można wesprzeć organizację warsztatów poprzez zakup chorągiewek.

Po aferze z flagami otrzymaliśmy mnóstwo wiadomości od osób, które czuły się zawiedzione takim obrotem spraw. Teraz każdy może symbolicznie przywrócić tęczowy blask poznańskim tramwajom - komentuje Mateusz Sulwiński.

MPK na razie potwierdza jedynie, że otrzymała takie pismo i się z nim zapoznaje.

Reklama