Reklama

Znana sieć handlowa zamyka sklepy w Polsce. Pracę stracą również poznaniacy

fot. Brith-Marie Warn/freeimages.com
fot. Brith-Marie Warn/freeimages.com

Tesco poinformowało o zamknięciu trzynastu swoich sklepów w Polsce. Przedstawiciel sieci przyznaje, że to restrukturyzacja sieci.

O planowanej likwidacji sklepów poinformował portal Business Insider. Zlikwidowane zostanie trzynaście placówek, które przynosiły straty -Decyzja o zamknięciu sklepu nigdy nie jest łatwa. Stale analizujemy model pracy i wyniki naszych sklepów, by mieć pewność, iż nasz biznes osiąga określony próg rentowności i spełnia oczekiwania klientów. Tak działo się przez ostatnie lata i będzie dziać się nadal. Likwidacja nierentownych sklepów jest bowiem stałym elementem procesów biznesowych w firmie handlowej - powiedział w rozmowie z portalem Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Firma powiadomiła już o planowanej likwidacji pracowników, związki zawodowe i urzędy pracy. Szacuje się, że pracę może stracić ponad 2000 osób. Na liście zamykanych sklepów są również wielkopolskie placówki. Zlikwidowane zostanie sklep w Poznaniu przy ulicy Mrągowskiej oraz sklepy we Wrześni (ul. Kaliska) oraz Kaliszu (ul. Legionów) -Zaoferujemy pełne wsparcie koleżankom i kolegom, którzy będą zmieniać swoje stanowiska pracy bądź opuszczą firmę. Pragnę podziękować wszystkim osobom, których dotyczyć będą ogłoszone zmiany, za wszystko co zrobili, pracując na co dzień dla naszych klientów - dodaje Behan.

To kolejne zamykane w tym roku sklepy należące do Tesco. W lutym podjęto decyzję o likwidacji osiemnastu, a w maju trzech -Polski rynek detaliczny dynamicznie się zmienia, między innymi przez ograniczenie handlu w niedziele, a to oznacza, że musimy przyspieszyć nasze plany upraszczania biznesu i skupienia się na tym, co najważniejsze dla klientów - komentujeMatt Simister, prezes Tesco na Europę Środkową.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.76 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro