Reklama
Reklama

Minister Rafalska o 500 plus: trzeba będzie się zastanowić nad kryterium dochodowym

Zdjęcie poglądowe fot. Julie Elliott-Abshire / freeimages.com
Zdjęcie poglądowe fot. Julie Elliott-Abshire / freeimages.com

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej nie wyklucza zmian w programie 500 plus.

Minister Elżbieta Rafalska była gościem programu "Sygnały Dnia" w radiowej Jedynce. Dużą część rozmowy poświęcono programom społecznym, m.in. 500 plus.
Rafalska przyznała, że jakiekolwiek pomysły związane z tym programem natychmiast wywołują ożywioną dyskusję. Tak było choćby przy ostatnich informacjach o zmianie 500 w 1000 plus.
- Ja przypominam wtedy i chłodzę gorące trochę głowy, że to jest dopiero trzeci rok obowiązywania tego programu, że przyjdzie taki moment, w którym trzeba będzie się zastanowić nad tym, czy kryterium dochodowe będzie podlegało zmianie, weryfikacji, i świadczenie, bo mamy też inflację, ale trzeba to robić po głębokim przemyśleniu i dzielić się tym wtedy, jak chociażby jest wstępna akceptacja do tych wszystkich różnych pomysłów, a nie budzić czasami nadzieje ludzi, bo niektórzy już myślą, że obudzą się w rzeczywistości, w której to świadczenie będzie podwojone. No, tak łatwo nie jest - oceniła minister.
- Pamiętajmy, 21 miliardów razy dwa to już czterdzieści parę, to zupełnie inna sytuacja. A w Polsce, o dziwo, rodzi się mniej pierwszych dzieci, tu mamy pewne zmartwienie, pewien problem, natomiast po wprowadzeniu świadczenia 500+ rodzi się więcej drugich, trzecich i kolejnych dzieci - dodała Rafalska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
3.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro