Reklama
Reklama

ZTM ogłosił przetarg na operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego

fot. Piotr Sagalara

W tym roku wygasa umowa miasta z firmą Nextbike na prowadzenie Poznańskiego Roweru Miejskiego. ZTM ogłosił już przetarg na wybór nowego operatora.

Pierwsze stacje roweru miejskiego pojawiły się w Poznaniu w 2012 roku. Od tego czasu system był regularnie rozbudowany, a dziś to ponad 100 stacji i 1200 rowerów. Przez ostatnie sześć lat operatorem systemu była firma Nextbike, ale wraz z zakończeniem tego sezonu rowerowego kończy się umowa podpisana z firmą, a ZTM ogłosił już przetarg na wybór operatora na kolejne trzy lata.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Do zadań nowego operatora będzie należało zarządzanie istniejącym już systemem oraz stworzenie nowego systemu bezstacyjnego. Rowery wchodzące w skład tego systemu będą wyposażone w nadajniki GPS oraz zamek blokujący, a użytkownicy będą mogli je pozostawiać w dowolnym miejscu na obszarze wyznaczonej strefy. Nowy system w początkowym okresie będzie liczył 500 rowerów i co roku będzie rozbudowywany o kolejne 100 pojazdów.

Zainteresowane firmy mają czas do 18 września na składanie swoich ofert. Zwycięzca przetargu będzie zajmował się poznańskimi rowerami miejskimi od 1 III 2019 roku do 31 XII 2022. Oczywiście firma Nextbike może również starać się o podpisanie kolejnej umowy z miastem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro