Reklama
Reklama

Zniszczył zaparkowany samochód, bo stał na jego drodze. Straty oszacowano na 3500 złotych

zdj. ilustracyjne | fot. policja

Nawet pięć lat więzienia grozi mężczyźnie, który skopał zaparkowany samochód i wybił w nim szyby. Samochód zirytował mężczyznę, bo stał na jego drodze.

Kilka dni temu policjanci z Jarocina otrzymali informację o mężczyźnie, który na jednym z osiedli niszczy zaparkowany samochód -Jak wynikało z informacji, w chwili zgłoszenia sprawca był na miejscu i odgrażał się właścicielom samochodu, którzy chcieli bronić swój dobytek - relacjonuje Agnieszka Zaworska z miejscowej policji. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji, który zatrzymał mężczyznę -Zebrany przez śledczych materiał wykazał, że zatrzymany 38-letni mieszkaniec gminy Jarocin, idąc ulicą, uderzył w stojący na parkingu pojazd, a to bardzo go rozzłościło. Mężczyzna postanowił zemścić się na stojącej przed nim przeszkodzie i najpierw ręką, później za pomocą gumowego podestu od znaku drogowego, wybił większość szyb w aucie. Mężczyzna zarysował także powłokę lakierniczą pojazdu. Wartość poniesionej szkody właściciele opla wycenili wstępnie na 3.500 zł - dodaje Zaworska.

Mężczyźnie postawiono zarzut uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Grozi kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
3℃
-2℃
Poziom opadów:
4.3 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro