Reklama

Piątkowo: spółdzielnia chce zburzyć dom kultury i wybudować wieżowiec?

fot. Google Maps
fot. Google Maps

Wciąż nie wiadomo jaka przyszłość czeka dom kultury "Dąbrówka" na poznańskim Piątkowie.

"Głos Wielkopolski" pisze o planach Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która starała się o ustalenie warunków zabudowy pozwalających zburzyć budynek znajdujący się na osiedlu Chrobrego 117, a w jego miejscu postawić 12-piętrowy blok mieszkalny z lokalami usługowymi.

Według mieszkańców Piątkowa to "zamach" na jedyny w tej okolicy dom kultury. Z kolei spółdzielnia tłumaczyła, że sprzedaż części mieszkalnej pozwoli uzyskać ok. 4-5 mln zł potrzebnych na remont "Dąbrówki".

Choć PSM nie uzyskała zgody na takie działanie, to wciąż stara się zrealizować swoje plany. Do Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, pracującej nad miejscowym planem zagospodarowania, trafił m.in. wniosek dotyczący rozbiórki budynku "Dąbrówki" i postawienia w tym miejscu bloku.

Równocześnie na jednej z sąsiednich działek 5-piętrowy budynek mieszkalny chce wybudować prywatny deweloper. Firma uzyskała już pozytywną decyzję w tej sprawie, ale według "Głosu Wielkopolskiego" została ona oprotestowana przez... spółdzielnię, która tłumaczy, że taki budynek zaburzy ład architektoniczny i ograniczy liczbę miejsc parkingowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro