Reklama
Reklama

Ruszył remont kościoła przy Fredry. "Wieża groziła zawaleniem"

fot. Bartłomiej Wróblewski @ TT

Kompleksowa odnowa wieży kościoła pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu według wcześniejszych szacunków miała kosztować 1,5 miliona zł.

- Trwają wakacje, ale praca wre - tak o rozpoczętej modernizacji wieży pisze na swoim twitterowym profilu poznański poseł Prawa i Sprawiedliwości, Bartłomiej Wróblewski. - Cieszę się, że udało nam się wesprzeć remont - dodaje Wróblewski, oznaczając w tweecie swoich partyjnych kolegów, Szymona Szynkowskiego vel Sęka i Tomasza Dziubę.

Polityk PiS-u pisząc o wsparciu remontu ma zapewne na myśli środki przeznaczone na ten cel przez ministerstwo kultury. W kwietniu bieżącego roku udało pozyskać z budżetu centralnego 700 tys. zł, które pozwoliły na rozpoczęcie prac. Wsparcie rządu było jednak niewystarczające do zakończenia remontu zabytkowej wieży, potrzebna była pomoc miejskich włodarzy. Urząd Miasta Poznania pokrył resztę kosztów, dzięki czemu zakończenie remontu jest w ogóle możliwe. Według wstępnych szacunków, odnowa wieży - według informacji przekazanych przez poznański oddział TVP - kosztować ma 1,5 miliona zł. Modernizacja całego kościoła wiąże się z kosztem o wiele większym i jest szacowana - jak podaje Radio Poznań - na 8 milionów zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
21.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro