Reklama
Reklama

Mateusz Morawiecki twierdzi, że sam negocjował przystąpienie Polski do UE. Byli premierzy komentują

fot. Krystian Maj/KPRM/mat. prasowe
fot. Krystian Maj/KPRM/mat. prasowe

W niedzielę na terenie Sandomierza odbył się wiec wyborczy PiS, w którym uczestniczył Mateusz Morawiecki. W trakcie swojego wystąpienia premier stwierdził, że on sam negocjował przystąpienie Polski do UE.

W trakcie wystąpienia Mateusz Morawiecki poruszył szereg tematów, ale zdecydowanie najwięcej emocji wzbudziła jego deklaracja dotycząca stosunków z Unią Europejską. Urzędujący premier zapewniał, że jego partia potrafi negocjować z UE, a efekt tych negocjacji będzie dobry dla Polski. Dowodem umiejętności PiS i samego premiera mają być negocjacje prowadzone przed przystąpieniem Polski do UE - Ja sam negocjowałem przystąpienie do Unii Europejskiej 20 lat temu i doskonale wiem, jak w Unii Europejskiej negocjuje się najlepsze transakcje - stwierdził Morawiecki.

Wypowiedź premiera szybko przedostała się do mediów społecznościowych i była komentowana przez wielu dziennikarzy i polityków. Głos zabrał między innymi były premier Leszek Miller, który jako premier podpisał traktat akcesyjny -Nic Pan nie negocjował. Proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę - stwierdził polityk. O wypowiedź premiera Gazeta Wyborcza zapytała też Jerzego Buzka. Były premier stwierdził, że nie pamięta negocjacji prowadzonych przez Mateusza Morawieckiego.

Bardziej bezpośredni są zwykli internauci, którzy słowa premiera nazwali wprost - Co za bełkot! #stopdopalaczom - napisała nietabeata.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro