Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Mateusz Morawiecki twierdzi, że sam negocjował przystąpienie Polski do UE. Byli premierzy komentują

BS
poniedziałek, 20.08.2018 r.
godz. 11.46
BS | poniedziałek, 20.08.2018 r., godz. 11.46
Mateusz Morawiecki twierdzi, że sam negocjował przystąpienie Polski do UE. Byli premierzy komentują
fot. Krystian Maj/KPRM/mat. prasowe

W niedzielę na terenie Sandomierza odbył się wiec wyborczy PiS, w którym uczestniczył Mateusz Morawiecki. W trakcie swojego wystąpienia premier stwierdził, że on sam negocjował przystąpienie Polski do UE.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1030 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W trakcie wystąpienia Mateusz Morawiecki poruszył szereg tematów, ale zdecydowanie najwięcej emocji wzbudziła jego deklaracja dotycząca stosunków z Unią Europejską. Urzędujący premier zapewniał, że jego partia potrafi negocjować z UE, a efekt tych negocjacji będzie dobry dla Polski. Dowodem umiejętności PiS i samego premiera mają być negocjacje prowadzone przed przystąpieniem Polski do UE - Ja sam negocjowałem przystąpienie do Unii Europejskiej 20 lat temu i doskonale wiem, jak w Unii Europejskiej negocjuje się najlepsze transakcje - stwierdził Morawiecki.

Wypowiedź premiera szybko przedostała się do mediów społecznościowych i była komentowana przez wielu dziennikarzy i polityków. Głos zabrał między innymi były premier Leszek Miller, który jako premier podpisał traktat akcesyjny - Nic Pan nie negocjował. Proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę - stwierdził polityk. O wypowiedź premiera Gazeta Wyborcza zapytała też Jerzego Buzka. Były premier stwierdził, że nie pamięta negocjacji prowadzonych przez Mateusza Morawieckiego. 

Bardziej bezpośredni są zwykli internauci, którzy słowa premiera nazwali wprost - Co za bełkot! #stopdopalaczom - napisała nietabeata.

Reklama