Reklama
Reklama

Remont pawilonów na Świcie: jedyna oferta o 10 mln zł przekroczyła zakładany budżet. Wkrótce kolejny przetarg

fot. ZKZL

Wciąż nie wiadomo kiedy rozpocznie się remont pawilonów handlowych na Świcie.

Od kilku tygodni w ich sąsiedztwie działa wyremontowane targowisko. Okolicę wciąż szpecą jednak zaniedbane pawilony, w których mieszczą się lokale handlowo-usługowe.

Miasto od dawna zapowiadało rewitalizację tej okolicy. W czerwcu Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił przetarg, mający wyłonić wykonawcę prac. Niestety, urzędnicy zmuszeni byli unieważnić postępowanie.

Powód był identyczny jak w przypadku wielu innych miejskich przetargów: pieniądze. Jedyna złożona oferta opiewała na ponad 21,8 miliona złotych. Z kolei ZKZL chciał przeznaczyć na ten cel niespełna 11,3 mln zł.

Wkrótce rozpisany zostanie kolejny przetarg. - To kwestia kilku najbliższych dni. Kończą się już prace związane z przygotowaniem dokumentów - wyjaśnił Adrian Kaczmarek z ZKZL.

Warunki postępowania pozostaną niezmienione. Urzędnicy liczą, że jedyny oferent zmniejszy swoje oczekiwania lub do przetargu przystąpią inne firmy, gotowe wykonać prace za kwotę mieszczącą się w budżecie.

Prace miały rozpocząć się w sierpniu, ale w obecnej sytuacji nie ma takiej możliwości.

Inwestycja ma być prowadzona etapami, tak żeby umożliwić funkcjonowanie poszczególnym najemcom. Na czas prac będą oni musieli przenieść swoją działalność do specjalnie przygotowanych kontenerów.

Rewitalizacja, oprócz remontu samych pawilonów, obejmie m.in. instalację tzw. małej architektury, nasadzenie zieleni czy budowę kanalizacji deszczowej. Pojawi się także winda, prowadząca do lokalu po "Słonecznej". To tam przeniesiona zostanie filia Biblioteki Raczyńskich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro