Kolejorz nie wyszedł na drugą połowę. Lech Poznań - Wisła Kraków 2:5

W meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na własnym stadionie z Wisłą Kraków.

Pierwsze 20 minut nie zwiastowało katastrofy, a wręcz przeciwnie. Biała Gwiazda chciała grać odważnie i szybko została za to skarcona. Strzelanie rozpoczął Amaral, który łatwo ograł Sadloka, wpadł w pole karne i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.
Podwyższył z rzutu karnego Gytkjaer i wydawało się, że poznańska lokomotywa sunie po piąte ligowe zwycięstwo z rzędu.
Na 3:0 mógł trafić Amaral, ale z kilku metrów nie był w stanie posłać piłki do bramki.
Wyświechtane powiedzenie o niewykorzystanych sytuacjach tym razem się sprawdziło. Kontaktowego gola zdobył Kostal, wykorzystując fatalny błąd Janickiego.
Końcówka pierwszej połowy toczyła się w wolniejszym tempie niż jej początek. Gra była wyrównana, oba zespoły miały problemy z kreowaniem sobie okazji.
Cokolwiek Maciej Stolarczyk powiedział swoim piłkarzom w przerwie - podziałało. Goście rzucili się do ataków i w 50. minucie wyrównali. Pomógł im VAR, bo sędzia dopatrzył się spalonego biorącego udział w akcji Imaza, ale analiza wideo zmieniła jego stanowisko.
Gości na prowadzenie wyprowadził... Gytkjaer. Po zagraniu z bocznego sektora Duńczyk posłał piłkę do własnej bramki.
Lechici grali bardzo źle, a goście mieli ogromną łatwość w kreowaniu sobie okazji. Po wrzucie z autu Vujadinović nie upilnował Kostala, ten odegrał z pierwszej piłki, a Ondrasek musiał tylko dopełnić formalności.
Gospodarze strasznie męczyli się w ataku, ich grę starał się ciągnąć Makuszewski. W końcówce miejscowi stworzyli sobie kilka okazji, ale w dogodnych sytuacjach Tomczyk czy Gytkjaer nie byli nawet w stanie trafić w bramkę.
Dzieła zniszczenia dopełnił Kolar.
Trudno wyjaśnić co stało się z Lechem po przerwie. Oczywiście można mówić o kwestiach fizycznych (dla Kolejorza był to 11. oficjalny mecz, dla Wisły 5.), jednak straty pięciu goli z rzędu nie można w żaden sposób usprawiedliwić. Fakty są takie, że kardynalne błędy popełniała obrona, która po "wyjęciu" z niej kontuzjowanego Rogne wyglądała bardzo słabo.
Lech nadal jest liderem Lotto Ekstraklasy, ale Jagiellonia Białystok po 5. kolejce również ma na koncie 12 punktów.
Lech Poznań - Wisła Kraków 2:5 (2:1)
Lech: Burić - Janicki, Vujadinović, De Marco, Makuszewski, Cywka (Tomczyk 76"), Tiba, Jóźwiak (Tomasik 61"), Gajos (Radut 83"), Amaral, Gytkjaer
Rezerwowi: Putnocky, Trałka, Jevtić, Radut, Orłowski, Tomasik
Wisła: Lis - Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak, Basha, Imaz, Kort, Bartosz (Boguski 62"), Kostal (Arsenić 79"), Ondraszek (Kolar 74")
Rezerwowi: Buchalik, Halilović, Boguski, Arsenić, Kolar, Wojtkowski, Małecki
Bramki: Amaral 8", Gytkjaer 18" - Kostal 24", Ondrasek 50", 61", Gytkjaer (sam) 55", Kolar 89"
Kartki: De Marco 47" (żółta), Imaz 85" (żółta), Tomczyk 85" (żółta), Wasilewski 87" (żółta), Radut 90" (żółta)
Widzów: 13 141

2:5
Wisła Kraków
90:00 00:00
90
Koniec spotkania. Lech Poznań - Wisła Kraków 2:5 (2:1)
61
Rzut piłki z autu, Kostal świetnie odegrał z pierwszej piłki, a Ondrasek zdobył gola strzałem z kilku metrów
59
Kompletny chaos wkradł się w grę Lecha, gospodarze muszą powrócić do stylu sprzed przerwy
55
Jóźwiak nie upilnował rywala, który mocno zagrał wzdłuż bramki, a samobójczego gola zdobył Gytkjaer
52
Kostal zwiódł obronę Lecha zagraniem w pole karne, Imaz dobrze zostawił piłkę Ondraskowi, a ten musiał już tylko pokonać Buricia, co uczynił
49
Burić! Z kilku metrów uderzał Wasilewski, ale świetnym refleksem popisał się Burić
48
Oba zespoły wyszły na drugą połowę bez zmian
47
Żółtą kartką za faul ukarany De Marco
46
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Lech Poznań - Wisła Kraków 2:1. Bramki: Amaral, Gytkjaer - Kostal
39
Sporo problemów Wisły sprawia w środku pola Tiba tym razem Basha musiał powstrzymać go faulem
38
Bliski zamknięcia akcji pod bramką Wisły był Jóźwiak, zabrakło mu kilku centymetrów
36
Wisła gościła w polu karnym Lecha, ale gościom nie udało się oddać strzału
35
Próba przerzutu na lewą stronę, Jóźwiak nie doszedł do podania. Od bramki Wisła
34
Słabszy fragment obu zespołów, piłkarze mają problem ze stwarzaniem sobie okazji bramkowych