Reklama
Reklama

Szarpanina i interwencja policji w Luboniu. Kobieta z dzieckiem ma wyprowadzić się z mieszkania

fot. Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów / WTK Play

Kobieta samotnie wychowująca małe dziecko ma się wyprowadzić z lokalu, bo właściciele chcą go sprzedać.

Samotna matka z trzyletnią córką od lutego wynajmuje lokal na jednym z lubońskich osiedli. Do tej pory nie było problemów, jednak w ostatnich dniach kobieta dowiedziała się, że ma się wyprowadzić z mieszkania, bo jego właścicielka chce sprzedać lokal. 10 sierpnia powiedziała mi, że mam się wyprowadzić, a potem powiedziała, że da mi czas do 17 żebym mogła coś znaleźć - relacjonowała reporterowi Pulsu Dnia Telewizji WTK Katarzyna Idzik, lokatorka mieszkania, jednocześnie trzymając w ręku umowę najmu obowiązującą do końca stycznia, która przez cały czas nie została wypowiedziana.

Według relacji lokatorki teraz właściciele mieszkania zaczęli ją nachodzić. Była szarpanina, wymiana zamków w drzwiach i interwencja policji - zdaniem lokatorki policjanci próbowali raczej pomagać wyrzucić ją z mieszkania. Policjanci nie chcieli mnie słuchać. Powiedzieli, że dobrze robi - mówi Katarzyna Idzik.

Na pomoc kobiecie ruszyli działacze lokatorscy. Nie ma żadnego wyroku eksmisyjnego, nie ma nakazu komorniczego opuszczenia mieszkania. Wszystkie działania były bezprawne - tłumaczy mówi Renata Bernaś, Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów. Nie bierze się pod uwagę tego, że mamy do czynienia z matką samotną z małym dzieckiem. O empatii mówi się tylko w stosunku do właściciela, bo przecież miał prawo - bo prawo własności. A gdzie jest prawo najmującego - dodaje.

Policjanci nie udzielają komentarza dotyczącego zdarzenia, ale zapowiadają, ze sprawę będą wyjaśniać. Obie strony, które brały udział w tym zdarzeniu zostaną poinformowane o naszych dalszych czynnościach w tej sprawie - tak by wszyscy wiedzieli jak wygląda sytuacja prawna i jakie są ich możliwości - mówi podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Z właścicielami mieszkania nie udało się skontaktować. Tymczasem Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów zapowiada, że pomoże kobiecie znaleźć lokal socjalny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
2.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro