Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 -2
Reklama

Święty Marcin: będzie remont zabytkowej kamienicy. W jej podwórzu znajduje się Kino Muza

j
niedziela, 19.08.2018 r.
godz. 13.34
j | niedziela, 19.08.2018 r., godz. 13.34
Święty Marcin: będzie remont zabytkowej kamienicy. W jej podwórzu znajduje się Kino Muza
fot. ZKLZ

Właśnie rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z remontem konserwatorskim zabytkowej kamienicy przy ul. Św. Marcin 30. W podwórzu kamienicy znajduje się kino Muza, którego siedziba również przechodzi generalny remont.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1045 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1038 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1034 hPa

Przedmiotowy remont polegał będzie w szczególności na renowacji elewacji z częściową rekonstrukcją wystroju architektonicznego, remoncie dachu, wykonaniu izolacji przeciwwilgociowej budynku, wymianie części stolarki okiennej i remoncie przejazdu bramowego – informuje ZKZL.

W ramach prac przygotowawczych dokonano już między innymi kilku wizji lokalnych, wykonano prace inwentaryzacyjne w części piwnicznej pod sienią przejazdową oraz wykonano ocenę makroskopową elementów stalowych stropów.

W dniu 14.08.2018 w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków złożona została, celem zaopiniowania, dokumentacja projektowa. Po uzyskaniu pozytywnej opinii MKZ i zgłoszeniu prac w Wydziale Urbanistyki i Architektury, Wykonawca niezwłocznie przystąpi do realizacji zadania - dodaje ZKZL.

Równocześnie, jak już wcześniej informowaliśmy generalny remont przechodzi też siedziba Kina Muza. Całkowicie zmieni się sala główna – będzie powiększona o 20 miejsc, z wymienionymi fotelami na nowoczesne, wygodne siedzenia, będzie też powiększony ekran – informowała Joanna Piotrowiak, kierownik Kina Muza. Ponadto mają w tym miejscu powstać dwie dodatkowe sale - po 50 miejsc każda oraz taras, gdzie według planu mają odbywać się wieczorne seanse typu silent cinema, ze słuchawkami na uszach, tak by nie przeszkadzać sąsiadom kina.

Kino Muza w związku z remontem przeniosło się do siedziby Estrady Poznańskiej przy ul. Masztalarskiej 8. Remont kina ma się zakończyć na początku 2019 roku.

Reklama