Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Kolejny dzień poszukiwań w Darłówku. Adwokat rodziny złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ratowników

j
piątek, 17.08.2018 r.
godz. 13.19
j | piątek, 17.08.2018 r., godz. 13.19
Kolejny dzień poszukiwań w Darłówku. Adwokat rodziny złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ratowników
DARŁÓWKO AKCJA POSZUKIWAWCZA ZAGINIONYCH DZIECI - fot. Marcin Bielecki

Do tej pory nie przyniosły rezultatu poszukiwania zaginionego w Darłówku rodzeństwa. Jak informuje TVN24.pl adwokat rodziny zapowiedział, że złoży dziś zawiadomienie na ratowników, którzy w tym dniu pełnili dyżur na plaży.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Służby w piątek od samego rana wznowiły poszukiwania zaginionych dzieci. Działania prowadzone są zarówno w wodzie jak i na lądzie. Do tej pory rodzeństwa nie udało się odnaleźć. Tymczasem jak dowiedział się portal TVN24.pl w piątek adwokat rodziny zamierza złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa odnośnie ratowników, którzy w dniu tragedii pełnili dyżur na plaży w Darłówku. Zawiadomienie to dotyczy narażenia na bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia i życia, a w konsekwencji nieumyślne spowodowanie śmierci dzieci przez osoby, które pełniły dyżur ratowniczy w tym momencie na tym kąpielisku - tłumaczy w rozmowie z dziennikarzami portalu adwokat Paweł Zacharzewski. I dodał, że chodzi głównie o informacje, że dzieci miały kąpać się na niestrzeżonej części plaży. Zdaniem prawnika było inaczej i są na to dowody oraz świadkowie.

Przypomnijmy. Do tragedii doszło we wtorek. Matka z czwórką dzieci przebywała na plaży. Według wstępnych ustaleń policji, gdy kobieta na chwilę oddaliła się udając się z dwuletnim dzieckiem do pobliskiej toalety troje nastolatków przebywających w wodzie zniknęło. Natychmiast rozpoczęta została akcja ratunkowa .Z wody udało się wydobyć jedynie czternastolatka, który natychmiast został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł. 11-letnia dziewczynka i 13-letni chłopiec cały czas są poszukiwani.

Na dziś w związku z tragedią burmistrz Sulmierzyc Dariusz Dębicki ogłosił żałobę w miejscowości, z której rodzina pochodziła.

Reklama