Reklama
Reklama

Kolejny dzień poszukiwań w Darłówku. Adwokat rodziny złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ratowników

DARŁÓWKO AKCJA POSZUKIWAWCZA ZAGINIONYCH DZIECI | fot. Marcin Bielecki

Do tej pory nie przyniosły rezultatu poszukiwania zaginionego w Darłówku rodzeństwa. Jak informuje TVN24.pl adwokat rodziny zapowiedział, że złoży dziś zawiadomienie na ratowników, którzy w tym dniu pełnili dyżur na plaży.

Służby w piątek od samego rana wznowiły poszukiwania zaginionych dzieci. Działania prowadzone są zarówno w wodzie jak i na lądzie. Do tej pory rodzeństwa nie udało się odnaleźć. Tymczasem jak dowiedział się portal TVN24.pl w piątek adwokat rodziny zamierza złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa odnośnie ratowników, którzy w dniu tragedii pełnili dyżur na plaży w Darłówku. Zawiadomienie to dotyczy narażenia na bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia i życia, a w konsekwencji nieumyślne spowodowanie śmierci dzieci przez osoby, które pełniły dyżur ratowniczy w tym momencie na tym kąpielisku - tłumaczy w rozmowie z dziennikarzami portalu adwokat Paweł Zacharzewski. I dodał, że chodzi głównie o informacje, że dzieci miały kąpać się na niestrzeżonej części plaży. Zdaniem prawnika było inaczej i są na to dowody oraz świadkowie.

Przypomnijmy. Do tragedii doszło we wtorek. Matka z czwórką dzieci przebywała na plaży. Według wstępnych ustaleń policji, gdy kobieta na chwilę oddaliła się udając się z dwuletnim dzieckiem do pobliskiej toalety troje nastolatków przebywających w wodzie zniknęło. Natychmiast rozpoczęta została akcja ratunkowa .Z wody udało się wydobyć jedynie czternastolatka, który natychmiast został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł. 11-letnia dziewczynka i 13-letni chłopiec cały czas są poszukiwani.

Na dziś w związku z tragedią burmistrz Sulmierzyc Dariusz Dębicki ogłosił żałobę w miejscowości, z której rodzina pochodziła.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami!
16℃
9℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
5.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro