Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -3

Pijana kobieta przyjechała motorowerem, by odebrać konkubenta z komisariatu. Oboje mogą trafić do więzienia

j
piątek, 17.08.2018 r.
godz. 12.30
j | piątek, 17.08.2018 r., godz. 12.30
Pijana kobieta przyjechała motorowerem, by odebrać konkubenta z komisariatu. Oboje mogą trafić do więzienia
fot. Policja

Zarówno 50-letniej kobiecie, jak i jej 39-letniemu konkubentowi, który był doprowadzony do jednostki, bo wcześniej sam kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara więzienia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło w czwartek. Po południu do Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach przyjechała 50-letnia mieszkanka gminy Kaźmierz. Kobieta zaparkowała pod oknami komendy motorower i weszła do budynku. Okazało się, że kobieta przyjechała po konkubenta, który wcześniej została zatrzymany za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie problem, że policjanci wyczuli od kobiety zapach alkoholu. W związku z podejrzeniem, iż 50-latka mogła kierować motorowerem w stanie nietrzeźwości, funkcjonariusze sprawdzili jej stan trzeźwości. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Kobieta była nietrzeźwa. Miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Powrót do domu za kierownicą pojazdu, był w jej wykonaniu niemożliwy. Policjanci udaremnili więc kobiecie jazdę motorowerem – informuje mł. asp. Sandra Chuda z policji w Szamotułach.

Zarówno w sprawie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przez 50-latkę, jak i w sprawie kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu przez 39-latka prowadzone są postępowania. Mężczyzna oraz jego konkubina odpowiedzą za swoje czyny przed sądem – dodaje mł. asp. Chuda.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara więzienia, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama