Reklama
Reklama

Ks. Wachowiak o jeżyckich muralach: "Dwa światopoglądy ścierające się ze sobą o przyszłość Poznania"

fot. ks. Daniel Wachowiak @ TT

O duchownym zrobiło się głośno z powodu jego nawoływania do modlitwy o Poznań w dniu Marszu Równości. Ksiądz kontynuuje ewangeliczną aktywność na Twitterze.

- Te dwa murale w Poznaniu dzieli od siebie jedynie 300 metrów - pisze ks. Wachowiak na swoim twitterowym profilu, wrzucając przy tym fotografie obu malunków na ścianach kamienic przy ul. Dąbrowskiego. Jeden z nich jest reklamą popularnego serialu, a przy tym, wyrazem wsparcia dla społeczności LGBT; drugi stanowi hołd dla Powstańców Wielkopolskich, z okazji zbliżającej się setnej rocznicy wybuchu powstania. Dla ks. Daniela Wachowiaka są one przykładem starcia dwóch światów, które toczą bój o rząd dusz poznaniaków.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Wtórują mu inni użytkownicy Twittera, którzy zdecydowali się skomentować ten post. - Dwie prawdy o Poznaniu: jedna trwała, druga jest niczym. Trudno o większą świadomość naszych wyborów - twierdzi jedna z internautek. - Ja wiem, że jak mówi pismo: "Boga nie ma w burzy", wierzę też w Jego nieograniczoną cierpliwość, ale jednak w czasie burzy, gradobicia czy trzęsienia ziemi wolałbym być w tym budynku po prawej - pisze inny.

Nie brakuje też komentarzy, które idą odrobinę dalej: - To nie są dwa światopoglądy. Lewactwo nie jest światopoglądem. To brak wartości, więc jak może być jakimkolwiek zajęciem stanowiska wobec świata? To ohyda mentalna i tyle - burzy się jeden z obserwujących ks. Wachowiaka. - Jako poznaniak, nigdy nie myślałem, że doczekam takich hańbiących obrazów na ulicach ukochanego Poznania - zżyma się następny.

Pojawiły się też głosy z drugiej strony, wskazujące na elementy wspólne obu wizji świata. - Pamięć o Powstaniu Wielkopolskim nie kłóci się w żaden sposób z tolerancją i szacunkiem dla mniejszości seksualnych. Oczywiście w zdrowym umyśle - zauważa twitterowicz, w którego niku widoczne są flagi polski i Unii Europejskiej, a kolejny zapytuje przewrotnie: - A jeśli któryś powstaniec był gejem?

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
10℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
3.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro