Reklama

Dramatyczne notowania polskich uniwersytetów. UAM dopiero w drugiej pięćsetce

fot. Krzysztof Szczotka

W opublikowanym właśnie zestawieniu najlepszych uczelni próżno szukać poznańskiego uniwersytetu. UAM znalazł się dopiero na liście dodatkowej.

Najlepiej z polskiego światka akademickiego w renomowanym rankingu Szanghajskim wypadł Uniwersytet Warszawski, zajmując miejsce w czwartej setce zestawienia. W piątej setce znajduje się za to Uniwersytet Jagielloński. Obie uczelnie osiągnęły podobne wyniki także rok temu. Najlepszą szkołą wyższą na świecie, według twórców szanghajskiego rankingu jest Uniwersytet Harvarda, który wyprzedza Stanford (drugie miejsce) i Cambridge (trzecie miejsce).

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

UAM, znalazł się na liście dodatkowej, czyli został sklasyfikowany na miejscach 501-1000, wraz z kilkoma innymi polskimi uczelniami. Chodzi o Akademię Górniczo-Hutniczą, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnikę Warszawską, Śląski Uniwersytet Medyczny, Politechnikę Łódzką, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Wrocławski oraz Politechnikę Wrocławską.

W tym kontekście jeszcze bardziej należy docenić osiągnięcie poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, który przed tygodniem przez szanghajskie jury został doceniony za konkretne przedmioty prowadzone w swoich murach. Przypomnijmy, że w dziedzinie Food Science & Technology poznańska uczelnia uplasowała się na miejscu 151-200 z wynikiem 41,6 pkt. W kategorii Veterinary Sciences - zajęła miejsce 201-300 uzyskując 23 pkt.. Jeśli zaś chodzi o Agricultural Sciences, przypadło jej miejsce 301-400 z 42,7 punktami. Jest to najlepszy wynik ze wszystkich polskich placówek edukacyjnych w tym rankingu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro