Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Dramatyczne notowania polskich uniwersytetów. UAM dopiero w drugiej pięćsetce

sw
czwartek, 16.08.2018 r.
godz. 21.06
sw | czwartek, 16.08.2018 r., godz. 21.06
Dramatyczne notowania polskich uniwersytetów. UAM dopiero w drugiej pięćsetce
fot. Krzysztof Szczotka

W opublikowanym właśnie zestawieniu najlepszych uczelni próżno szukać poznańskiego uniwersytetu. UAM znalazł się dopiero na liście dodatkowej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Najlepiej z polskiego światka akademickiego w renomowanym rankingu Szanghajskim wypadł Uniwersytet Warszawski, zajmując miejsce w czwartej setce zestawienia. W piątej setce znajduje się za to Uniwersytet Jagielloński. Obie uczelnie osiągnęły podobne wyniki także rok temu. Najlepszą szkołą wyższą na świecie, według twórców szanghajskiego rankingu jest Uniwersytet Harvarda, który wyprzedza Stanford (drugie miejsce) i Cambridge (trzecie miejsce).

UAM, znalazł się na liście dodatkowej, czyli został sklasyfikowany na miejscach 501-1000, wraz z kilkoma innymi polskimi uczelniami. Chodzi o Akademię Górniczo-Hutniczą, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnikę Warszawską, Śląski Uniwersytet Medyczny, Politechnikę Łódzką, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Wrocławski oraz Politechnikę Wrocławską.

W tym kontekście jeszcze bardziej należy docenić osiągnięcie poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, który przed tygodniem przez szanghajskie jury został doceniony za konkretne przedmioty prowadzone w swoich murach. Przypomnijmy, że w dziedzinie Food Science & Technology poznańska uczelnia uplasowała się na miejscu 151-200 z wynikiem 41,6 pkt. W kategorii Veterinary Sciences - zajęła miejsce 201-300 uzyskując 23 pkt.. Jeśli zaś chodzi o Agricultural Sciences, przypadło jej miejsce 301-400 z 42,7 punktami. Jest to najlepszy wynik ze wszystkich polskich placówek edukacyjnych w tym rankingu.

Reklama