Reklama

Najpopularniejszy poznański muzyk wypuścił singiel zapowiadający nowy album

fot. BORCREW OFFICIAL @ YT
fot. BORCREW OFFICIAL @ YT

Po sukcesach ostatnich, platynowych wydawnictw, informacje o kolejnej płycie rapera z Piątkowa elektryzuje fanów nie tylko z Poznania, ale i z całej Polski.

- Nagrywam tyle płyt, że chyba zbędne są wywiady - rapował Paluch na jednym z kawałków na swoim ostatnim albumie, pt. Złota Owca. Wygląda na to, że Łukasz Paluszak, bo takie jest jego prawdziwe imię i nazwisko, utrzymuje bardzo wysoką produktywność. "Czerwony Dywan", jeśli ukaże się jeszcze w tym roku, będzie czwartą płytą poznaniaka w przeciągu dwóch lat. Wszystkie z nich pokryły się platyną. Chodzi o "10/29", "Ostatni Krzyk Osiedla" (trzykrotna platyna) i "Złota Owca" (dwukrotna platyna).

Wypuszczony właśnie do sieci klip, promujący nowy album przez niespełna dwie godziny obejrzało już 100 tys. osób. Jak powiedział sam artysta w rozmowie z portalem Popkiller.pl, jest to - Konkretny hymn dla osiedli, ale w letniej i świeżej formie. Za muzykę odpowiada pochodzący z Wrześni poznański producent, Julas Beats. Wszystkie ujęcia do teledysku nakręcono na Piątkowie.

Paluch jest nie tylko jednym z najpopularniejszych polskich raperów, ale też muzyków w ogóle. Pomimo iż swoją ostatnią płytę wydał pod koniec roku, i tak zdołał z nią zająć 5. miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów, w zestawienia OLIS ustępując zaledwie dwóm polskim wykonawcom: Quebonafide i Kortezowi. Jest też jednym z nielicznych rodzimych piosenkarzy, którego aż trzy utwory przekroczyły barierę 50 mln wyświetleń na Youtube"ie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro