Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Adam Mickiewicz w koszulce z napisem „Konstytucja”. „Wybitny poeta nigdy nie pozostawał obojętny wobec najważniejszych polskich spraw”

j
czwartek, 16.08.2018 r.
godz. 07.57
j | czwartek, 16.08.2018 r., godz. 07.57
Adam Mickiewicz w koszulce z  napisem „Konstytucja”. „Wybitny poeta nigdy nie pozostawał obojętny wobec najważniejszych polskich spraw”
fot. KOD WIELKOPOLSKA

Dziś kolejny pomnik w Poznaniu w ramach akcji KOD-u został „ubrany” w koszulkę z napisem „Konstytucja”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Komitet Obrony Demokracji w całym kraju przeprowadza akcję zawieszania na pomnikach koszulek z napisem "Konstytucja". Jak już wcześniej informowaliśmy wcześniej w koszuli „ubrane” zostały między innymi Koziołki na pl. Kolegiackim, Stary Marych na ul. Półwiejskiej, Karol Marcinkowski przy I LO na ul. Bukowskiej, Golem w Alejach Marcinkowskiego oraz Zyga Latarnik na ul. Grobla oraz Cyryl Ratajski na pl. Andersa oraz kilkadziesiąt postaci pomnika Nierozpoznani na poznańskiej Cytadeli.

Dziś w koszulka pojawiła się na kolejnym pomniku. Rano koszulkę z napisem KONSTYTUCJA nałożył symbol Poznania i świadek jego najnowszej historii - pomnik Adama Mickiewicza. Na koszulce pojawił się również bardzo aktualny cytat z twórczości naszego narodowego wieszcza: "Aby kraj mógł żyć, trzeba, aby żyły prawa" – informuje Tomasz Adamiec, rzecznik KOD WIELKOPOLSKA.

Nie ulega wątpliwości, że poznańskiego pomnika Adama Mickiewicza nie mogło zabraknąć w ogólnopolskiej akcji pomników. Wybitny poeta nigdy nie pozostawał przecież obojętny wobec najważniejszych polskich spraw i dlatego bez wahania dołączył do protestu przeciwko łamaniu Konstytucji RP i naruszaniu praworządności w naszym kraju - dodaje.

Reklama