Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -3
Reklama

Policyjny pościg za motocyklem zakończony na drzewie. Motocyklista nie miał prawa jazdy i przerobił tablicę rejestracyjną

BS
środa, 15.08.2018 r.
godz. 17.37
BS | środa, 15.08.2018 r., godz. 17.37
Policyjny pościg za motocyklem zakończony na drzewie. Motocyklista nie miał prawa jazdy i przerobił tablicę rejestracyjną

Policjanci z Konina prowadzili dziś działania na DK25. W pewnym momencie zauważyli motocyklistę, który próbuje schować się za innymi pojazdami. Natychmiast podjęli próbę jego zatrzymania, ale to udało się dopiero po pościgu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Rychwał. Mężczyzna rozpoczął ucieczkę przy próbie zatrzymania przez patrol - Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po kilku minutach motocyklista skręcił w boczną drogę, a tam stracił panowanie nad maszyną i uderzył w drzewo. Wypadek nie był jednak poważny, ponieważ mężczyzna zaczął uciekać pieszo - relacjonuje Marcin Jankowski z miejscowej policji. Nie uciekł jednak daleko, po chwili był już w rękach policji. 

Okazało się, że to 23-letni mieszkaniec gminy Golina. Motocyklista uciekał ponieważ nie miał prawa jazdy, stracił je za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Dodatkowo okazało się, że tablica rejestracyjna pojazdu została przerobiona. Litera "L" w rejestracji została przerobiona na "E". 

Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. 

Reklama