Reklama
Reklama

Komisja Europejska pyta o zniesienie zmiany czasu. Weź udział w badaniu

fot. Jean Scheijen/freeimages.com
fot. Jean Scheijen/freeimages.com

W lutym posłowie Parlamentu Europejskiego przyjęli rezolucję wzywającą Komisję Europejską do zniesienia zmiany czasu. Aktualnie trwa internetowe badanie w tej sprawie.

Pomysły likwidacji zmiany czasu pojawiają się w Polsce i Europie regularnie. W lutym sprawą zajęli się posłowie Parlamentu Europejskiego zrzeszeni w inicjatywie "Stop zmianie czasu" - Doskonale wiemy, że ludzki organizm ma swój wewnętrzny "zegar". Umyślne zakłócanie go dwa razy w roku można uznać za działanie szkodliwe dla zdrowia - mówiła wówczas Heidi Hautala, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego i członkini inicjatywy. Członkowie inicjatywy przedstawili wyniki badań, z których wynika, że w tygodniu po zmianie czasu dochodzi do większej ilości wypadków samochodowych, uczniowie mają gorsze oceny, a pracownicy są mniej wydajni.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Ostatecznie europosłowie przyjęli rezolucję wzywającą Komisję Europejską do zajęcia się sprawą. W tej chwili trwa internetowe badanie w tej sprawie, w którym wziąć udział może każdy. Ankietę można wypełniać jeszcze do 16 sierpnia w tym miejscu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
3.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro