Reklama
Reklama

Komisja Europejska pyta o zniesienie zmiany czasu. Weź udział w badaniu

fot. Jean Scheijen/freeimages.com
fot. Jean Scheijen/freeimages.com

W lutym posłowie Parlamentu Europejskiego przyjęli rezolucję wzywającą Komisję Europejską do zniesienia zmiany czasu. Aktualnie trwa internetowe badanie w tej sprawie.

Pomysły likwidacji zmiany czasu pojawiają się w Polsce i Europie regularnie. W lutym sprawą zajęli się posłowie Parlamentu Europejskiego zrzeszeni w inicjatywie "Stop zmianie czasu" - Doskonale wiemy, że ludzki organizm ma swój wewnętrzny "zegar". Umyślne zakłócanie go dwa razy w roku można uznać za działanie szkodliwe dla zdrowia - mówiła wówczas Heidi Hautala, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego i członkini inicjatywy. Członkowie inicjatywy przedstawili wyniki badań, z których wynika, że w tygodniu po zmianie czasu dochodzi do większej ilości wypadków samochodowych, uczniowie mają gorsze oceny, a pracownicy są mniej wydajni.

Ostatecznie europosłowie przyjęli rezolucję wzywającą Komisję Europejską do zajęcia się sprawą. W tej chwili trwa internetowe badanie w tej sprawie, w którym wziąć udział może każdy. Ankietę można wypełniać jeszcze do 16 sierpnia w tym miejscu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
8.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro