Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -3
Reklama

Komisja Europejska pyta o zniesienie zmiany czasu. Weź udział w badaniu

BS
środa, 15.08.2018 r.
godz. 16.31
BS | środa, 15.08.2018 r., godz. 16.31
Komisja Europejska pyta o zniesienie zmiany czasu. Weź udział w badaniu
fot. Jean Scheijen/freeimages.com

W lutym posłowie Parlamentu Europejskiego przyjęli rezolucję wzywającą Komisję Europejską do zniesienia zmiany czasu. Aktualnie trwa internetowe badanie w tej sprawie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pomysły likwidacji zmiany czasu pojawiają się w Polsce i Europie regularnie. W lutym sprawą zajęli się posłowie Parlamentu Europejskiego zrzeszeni w inicjatywie "Stop zmianie czasu" - Doskonale wiemy, że ludzki organizm ma swój wewnętrzny "zegar". Umyślne zakłócanie go dwa razy w roku można uznać za działanie szkodliwe dla zdrowia - mówiła wówczas Heidi Hautala, wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego i członkini inicjatywy. Członkowie inicjatywy przedstawili wyniki badań, z których wynika, że w tygodniu po zmianie czasu dochodzi do większej ilości wypadków samochodowych, uczniowie mają gorsze oceny, a pracownicy są mniej wydajni.

Ostatecznie europosłowie przyjęli rezolucję wzywającą Komisję Europejską do zajęcia się sprawą. W tej chwili trwa internetowe badanie w tej sprawie, w którym wziąć udział może każdy. Ankietę można wypełniać jeszcze do 16 sierpnia w tym miejscu.

Reklama