Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -6

Remont szlaku kolejowego pomiędzy Lesznem a Rawiczem. Nawet pół roku opóźnienia

BS
środa, 15.08.2018 r.
godz. 12.30
BS | środa, 15.08.2018 r., godz. 12.30
Remont szlaku kolejowego pomiędzy Lesznem a Rawiczem. Nawet pół roku opóźnienia
fot. PKP PLK

Trasa kolejowa Poznań - Wrocław remontowana jest od kilku lat. Już na wcześniejszych etapach występowały spore opóźnienia, a teraz okazuje się, że opóźni się również zakończenie remontu na odcinku pomiędzy Lesznem a Rawiczem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O problemach na remontowanym od 2017 roku odcinku Leszno - Rawicz poinformował branżowy portal Rynek Kolejowy - Jest duże ryzyko, że nie dotrzyma (przyp. red: wykonawca) terminu zakończenia prac do końca 2019 roku. W tej chwili widzimy półroczne opóźnienie - informuje Zbigniew Wolny z biura prasowego PKP PLK w rozmowie z portalem i dodaje - Ograniczenia w realizacji robót wynikają z problemów wykonawcy. Rozmawiamy z wykonawcą, by mobilizował swój potencjał i sprostał podpisanej umowie. Wykonawca został zobowiązany do intensyfikacji prac. PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą stały monitoring robót.

Remont prowadzi włoska firma Astaldi, a jej rzecznik tłumaczy opóźnienia między innymi problemami na rynku budowlanym. Problemem ma być między innymi zakup materiałów budowlanych w odpowiedniej ilości oraz ich transport - Zwykle na kontraktach kolejowych materiały dowozi się je koleją, obecnie jednak ze względu na brak mocy przerobowych przewoźników trzeba wykonywać przewozy po drogach – a to wymaga dodatkowych prac związanych z budową dojazdów - wyjaśnia Mateusz Witczyński. Rzecznik wskazuje też na problemy podwykonawców, którzy mają problemy ze znalezieniem pracowników budowlanych.

Prowadzone prace bardzo mocno ograniczają przepustowość linii kolejowej, a w przypadku zdarzeń losowych na szlaku powodują ogromne opóźnienia pociągów. Tylko w ostatnim czasie kilka razy informowaliśmy o kłopotach pasażerów jeżdżących pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem.

Reklama