Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 -2
Reklama

Tragedia rodziny z Wielkopolski. Morze porwało trójkę dzieci

BS
wtorek, 14.08.2018 r.
godz. 19.05
BS | wtorek, 14.08.2018 r., godz. 19.05
Tragedia rodziny z Wielkopolski. Morze porwało trójkę dzieci

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek po południu w Darłowie. Morze porwało trójkę rodzeństwa, udało się uratować tylko jedno z dzieci.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1045 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1038 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1034 hPa

Z relacji Polskiego Radia Koszalin wynika, że rodzina z Wielkopolski wypoczywała na niestrzeżonej plaży w Darłowie. Dzieci kąpały się pod opieką matki, ale ta w pewnym momencie wyszła na plażę do bawiącego się tam dziecka. Chwilę później wysoka fala porwała trójkę rodzeństwa - To dwóch braci i siostra. Gdy nasza jednostka dotarła na miejsce, to ratownicy wyciągnęli już z morza jedno z dzieci i je reanimowali. Zostało zabrane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dwójki pozostałych dzieci nie udało się odnaleźć - powiedział w rozmowie z rozgłośnią Rafał Goeck, rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Uratowany chłopiec ma czternaście lat, zaginieni to jedenastoletnia dziewczynka oraz trzynastoletni chłopiec. Po godzinie 18 zakończono poszukiwania - Duża fala to zagrożenie dla ratowników na łodziach. Morze to żywioł, którego człowiek nie da rady okiełznać. Dzieci zostają uznane za zaginione. Decyzja, czy wznowić akcję zapadnie w środę - mówi Goeck.

Reklama