Reklama
Reklama

We wrześniu pociągi wrócą na trasę Poznań - Piła

fot. PKP PLK

Dobiega końca kolejny etap remontu szlaku kolejowego pomiędzy Poznaniem a Piłą. Wiadomo już, że pociągi wrócą na trasę do Piły 30 września.

Prace na odcinku Oborniki - Piła rozpoczęły się w maju -Na jednotorowym szlaku Oborniki Wlkp. - Piła kończą się prace przy wymianie 64 km toru. Prowadzona jest stabilizacja toru przy wykorzystaniu specjalnych maszyn. Na stacjach i przystankach m.in. Oborniki Wlkp. i Chodzież widać efekty prac przy budowie nowych peronów. Perony będą także dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Zmieniany jest układ torów na stacjach: Oborniki Wlkp., Rogoźno, Budzyń, Chodzież oraz Dziembówko. Wymieniane jest 30 rozjazdów, które zapewnią sprawną jazdę pociągów. Modernizowane są przejazdy kolejowo - drogowe. Nowa nawierzchnia na skrzyżowaniach zapewni lepszy przejazd aut. Montowane są także nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Trwają prace na trzech mostach kolejowych - na stacji Rogoźno (na rzece Wełnie), na rzece Noteć i na rzece Gwda. Na wiadukcie kolejowym, na ul. Niestachowskiej w Poznaniu czyszczone i zabezpieczane są stalowe przęsła i remontowane betonowe filary i przyczółki. Na potrzeby nowych Lokalnych Centrów Sterowania adaptowane są pomieszczenia nastawni w Poznaniu i Pile - relacjonuje postępy prac Zbigniew Wolny z PKP PLK.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

Prace budowlane na powyższym odcinku zakończą się w pierwszych dniach września, następnie prowadzone będą odbiory oraz przygotowanie linii do wznowienia ruchu. Pociąg powrócą na trasę Poznań - Piła w dniu 30 września. To nie oznacza jeszcze końca prac, ale nie będą one już tak uciążliwe dla pasażerów. Wszystkie prace zakończą się jesienią 2019 roku, a wówczas czas podróży z Poznania do Piły skróci się ze 120 do 80 minut.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
0.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro