Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 -2
Reklama

Groclin planuje zwolnienia grupowe. Pracę straci 45% załogi

BS
wtorek, 14.08.2018 r.
godz. 17.30
BS | wtorek, 14.08.2018 r., godz. 17.30
Groclin planuje zwolnienia grupowe. Pracę straci 45% załogi
fot. Google Street View

Do końca roku Groclin zamierza zwolnić 321 pracowników zatrudnionych w zakładach w Grodzisku Wielkopolskim i Karpicku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1045 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1038 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1034 hPa

O planowanych zwolnieniach spółka poinformowała w specjalnym komunikacie - Zarząd spółki w dniu 10 sierpnia 2018 r. zwrócił się do rady pracowników spółki o przystąpienie do konsultacji oraz powiadomi właściwe urzędy pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w spółce - czytamy w komunikacie. Zwolnionych zostanie 321 pracowników zatrudnionych w Grodzisku Wielkopolskim i Karpicku. Stanowi to 45% wszystkich zatrudnionych w tych zakładach.

Spółka informuje, że przyczyną zaplanowanych zwolnień jest między innymi spadek przychodów z kontraktów realizowanych przez polskie zakłady spółki - Biorąc pod uwagę powyższe czynniki oraz istotny wzrost kosztów pracy w Polsce, zarząd podjął decyzję o konieczności dostosowania potencjału produkcyjnego i struktury kosztowej spółki do aktualnej sytuacji na rynku - poinformowano w komunikacie.

Groclin oprócz zakładów produkcyjnych w Wielkopolsce, ma fabrykę na Ukrainie i to właśnie koncentracja produkcji na wschodzie wymieniana jest jako jedna z przyczyn ograniczenia zatrudnienia w Polsce. 

Reklama