Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -7
Reklama

Nadzór budowlany zastraszał firmę wieszającą baner uderzający w społeczność LGBT na Dębcu?

j
wtorek, 14.08.2018 r.
godz. 14.30
j | wtorek, 14.08.2018 r., godz. 14.30
Nadzór budowlany zastraszał firmę wieszającą baner uderzający w społeczność LGBT na Dębcu?
fot. Czytelnik

Baner pojawił się przed Marszem Równości na kamienicy przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. w Poznaniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-3°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1008 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Baner, który zawisł na kamienicy przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. najpierw został zniszczony przez nieznanych sprawców, a później zdjęty. Firma, która go wywiesiła miała być zastraszana przez nadzór budowlany. Właściciel tablicy był naciskany przez przypuszczam, że urzędników miejskich, ale być może byli to też urzędnicy Powiatowego Nadzoru Budowlanego – mówił w rozmowie z reporterką Pulsu Dnia Telewizji WTK Mariusz Dzierżawski.

Inspektor Nadzoru Budowlanego jest zdziwiony, bo nikt z jego urzędników z firmą nie rozmawiał. To są czynności wyjaśniające i w tym przypadku byliśmy właśnie na tym etapie – mówi Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Za wyjątkiem tych oględzin, które zostały przeprowadzone bez udziału osób trzecich nie podejmowano jakichkolwiek innych czynności a tym samym nie rozmawiano z przedstawicielami ani właściciela, ani inwestora tej reklamy – dodaje. Został zdjęty w związku z tym nasze postępowanie zostało umorzone i nie będą prowadzone żadne inne czynności – kończy.

Przypomnijmy. Baner, który zawisł na kamienicy kamienicy przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. przedstawiał dwóch roznegliżowanych mężczyzn niosących flagę. Na plakacie pojawiły się też hasła miedzy innymi porównujące homoseksualizm z pedofilią i odesłanie do strony stoppedofilii.pl Plakat powiesiła w tym miejscu fundacja Pro - Prawo do życia w związku z organizowanym w Poznaniu Marszem Równości.

Jak wówczas mówił nam założyciel fundacji to forma ochrony dzieci oraz informowania ich rodziców o zagrożeniu. Niszczeniu poczucia wstydu i deprawacji dzieci służą również parady ekshibicjonistów, publicznie demonstrujących swoją seksualność. W sierpniu taka parada ma odbyć się w Poznaniu. Dlatego wywiesiliśmy w tym mieście bilbord informujący o patologiach związanych z homoseksualizmem – tłumaczył Mariusz Dzierżawski, założyciel Fundacji Pro - Prawo do życia.

Informacje znajdujące się na banerze to bzdury bez żadnego poparcie w rzetelnie przeprowadzonych badaniach naukowych. Żądnych sprawdzonej wiedzy na ten temat homoseksualności odsyłam do oficjalnych stanowisk Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – komentował Mateusz Sulwiński, Stowarzyszenie Grupa Stonewall.

Fundacji Pro - Prawo do życia zapowiada już nową akcje - tym razem z plakatami na jeżdżących samochodach, o których pisaliśmy w poniedziałek.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama