Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Poznańscy policjanci rozbili grupę przestępczą. „Dokonywali kradzieży pojazdów francuskich marek na zlecenie”

j
wtorek, 14.08.2018 r.
godz. 13.33
j | wtorek, 14.08.2018 r., godz. 13.33
Poznańscy policjanci rozbili grupę przestępczą. „Dokonywali kradzieży pojazdów francuskich marek na zlecenie”
fot. Policja

W sprawie zatrzymanych zostało czternaście osób - jedenastu mężczyzn i trzy kobiety z Poznania i okolic.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Samochodowej nad sprawą pracowali od ponad roku. Mundurowi ustalili, że odpowiedzialna za to jest zorganizowana grupa przestępcza. Okazało się, że w sprawę zamieszanych było czternaście osób. Mężczyźni dokonywali kradzieży pojazdów francuskich marek „na zlecenie” i sprzedawali je w całości lub na części. Przed przekazaniem ich do „klienta” kradziony towar składowali w magazynach gospodarczych na terenie Kaźmierza. Okazało się, że matka z córką, udostępniały im „dziuplę” do przechowywania  pojazdów i pomagały w całym  procederze przestępczym – informuje sierż. szt. Marta Mróz z poznańskiej policji.

W trakcie przeszukania lokali, w których przebywali zatrzymani policjanci znaleźli broń palną bez pozwolenia, narkotyki, gotówkę w kwocie ponad stu tysięcy złotych, części od siedemnastu pojazdów oraz cztery samochody francuskich marek, które pochodziły z kradzieży. To jednak nie koniec sprawy. Policjanci zabezpieczyli także ponad tysiąc elementów od pojazdów różnych marek, które wymagają jeszcze sprawdzenia - dodaje.

Wszystkie osoby otrzymały łącznie 41 zarzutów w tym głównie za kradzieże, paserstwo oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec pięciu osób zastosowano areszt. Wobec pozostałych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci zaznaczają, że będą kolejne zatrzymania oraz zarzuty.

Reklama