Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -3

Kolejne inwestycje na Wartostradzie. Co się zmieni?

j
wtorek, 14.08.2018 r.
godz. 09.32
j | wtorek, 14.08.2018 r., godz. 09.32
Kolejne inwestycje na Wartostradzie. Co się zmieni?

Wartostrada jeszcze w sierpniu zostanie wzbogacona o kolejne elementy. Na Zagórzu kończy się budowa schodów, natomiast na Chwaliszewie trwa wykańczanie schodów i specjalnej pochylni dla niepełnosprawnych od drogi pieszo – rowerowej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pochylnia powstająca na Chwaliszewie ma ułatwić przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym, ale także korzystanie z Wartostrady przez rolkarzy, rowerzystów czy matki z małymi dziećmi. Władze miasta zapewniają, że pochylnia będzie powiązana z przyszłą kładką Berdychowską, która połączy dwa brzegi Warty. One nie są też przypadkowo w tym miejscu ulokowane. Po pierwsze one są zbudowane powyżej przyszłej kładki pieszo – rowerowej – będzie to też miejsce, gdzie osoby korzystające z kładki będą mogły sobie następnie zejść na dół, na dolną trasę rzeki Warty schodząc z trasy – tłumaczy Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Wykańczane są też schody prowadzące do Warty od strony Zagórza. Ponadto w przyszłym roku pojawi się odcinek Wartostrady na dole pod wałem rzeki. Natomiast jeszcze w tym roku sama Wartostrada ma zostać oświetlona na staromiejskim, górnym odcinku od mostu królowej Jadwigi po most Chrobrego. Wzdłuż Wartostrady biegnącej w Parku Tadeusza Mazowieckiego aż do mostu Chrobrego. W tej chwili szukamy wykonawcy już z wolnej ręki, bo przetargi nie powiodły się – dodaje zastępca prezydenta Poznania. Pozostałe odcinki będą sukcesywnie doposażane o oświetlenie oraz monitoring w ciągu najbliższych dwóch lat - dodaje.

Rowerowi działacze zarzucają, że Wartostradzie cały czas brakuje dogodnych dróg łączących ją ze ścieżkami śródmiejskimi. Żeby trasa była bardziej funkcjonalna należy zadbać o to, żeby do tej trasy można było wygodnie dojechać – mówi Andrzej Janowski, Stowarzyszenie Rowerowy Poznań.

Zgodnie z zapowiedziami władz Poznania takie łączniki, szczególnie od strony Wildy pojawią się w kolejnych latach. Przypominamy, że zakończenie budowy wszystkich odcinków Wartostrady planowane jest do 2020 roku.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama