Reklama

Rusza akcja 'Bezpieczny sierpień 2018'. Posypią się mandaty dla kierowców łamiących przepisy

fot. archiwum
fot. archiwum

Przez trzy najbliższe dni policjanci z całej Polski będą prowadzili akcję "Bezpieczny sierpień 2018". Jej celem jest zadbanie o bezpieczeństwo Polaków wybierających się w podróże.

15 sierpnia to dzień wolny od pracy, a w związku z tym Polacy wykorzystują najbliższe dni jako tzw. długi weekend i wybierają się na krótkie wakacyjne wyjazdy. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będą zwiększone siły policji -Nadmierna prędkość jest najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych w Polsce. Dlatego każdego dnia akcji "Bezpieczny sierpień 2018" na drogach pojawi się ponad 5 tys. funkcjonariuszy ruchu drogowego, czyli około tysiąca więcej niż zazwyczaj[...] Do egzekwowania od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości będzie wykorzystywany cały nowoczesny sprzęt, jakim dysponuje policja - w szczególności laserowe mierniki z wizualizacją oraz wideorejestratory -powiedział w rozmowie z Dziennikiem. Gazetą Prawną podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Na niektórych drogach prowadzone będą między innymi kaskadowe kontrole prędkości -Kontrola jest prowadzona na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Mogą brać w niej udział dwie, trzy lub więcej załóg radiowozów policyjnych lub patroli motocyklowych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku trasy. Wszystko po to, by utemperować kierowców, którzy zaraz po minięciu patrolu wciskają gaz - dodaje Kobryś.

Patrole, które w nadchodzący weekend wyjadą na polskie ulice, zainteresowane będą nie tylko kontrolą prędkości. Sprawdzany będzie stan pojazdów, trzeźwość kierowców, a policjanci będą zwracali uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro