Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -3
Reklama

Od środy Poznań stanie się stolicą dobrego smaku

j
wtorek, 14.08.2018 r.
godz. 08.28
j | wtorek, 14.08.2018 r., godz. 08.28
Od środy Poznań stanie się stolicą dobrego smaku
fot. Włodzimierz Hoppel, archiwum

15 sierpnia w Poznaniu już po raz dwunasty rozpocznie się Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku. Przez kilka dni na Starym Rynku można będzie spróbować przysmaków kuchni regionalnej i tej egzotycznej. Nie zabraknie warsztatów i koncertów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku od lat przyciąga na poznański Stary Rynek tysiące smakoszy z różnych stron świata. Jednym z najważniejszych punktów programu jest tradycyjny Jarmark Dobrego Smaku, w którym udział weźmie ponad stu wystawców nie tylko z Polski, ale też z innych krajów. Niespieszny spacer pośród ponad setki festiwalowych kramów pozwoli nam kulinarnie odwiedzić niemal wszystkie zakątki Polski, skosztować serów z Wielkopolski, Kaszub czy Podhala, nalewek z Kampinosu i Lubelszczyzny, ryb z Pomorza i Mazur, wędlin z Podlasia czy lubuskich i dolnośląskich win – zapowiada Wojciech Lewandowski, organizator imprezy.

Na tym jednak nie koniec, o podniebienia odwiedzających zabiegać będą też goście z zagranicy. Zachwycimy się więc aromatem wędlin i chlebów z Wileńszczyzny, z polskich podpłomykiem o naszą atencję rywalizować będzie alzacki flammkuchen a pragnienie ugaszą belgijskie piwa trapistów i wina z winnic Francji, Włoch Węgier, Rumunii, Słowenii, Austrii czy Niemiec (nie tylko znad Mozeli) – dodaje.

Głównym festiwalowym konkursem będzie tradycyjny, bo odbywający się już po raz jedenasty wybór Polskiej Nalewki Roku. Może w nim wystartować każdy. Z kolei restauracje będą rywalizować o miano tej, która najlepiej przygotowuje czerninę. Ta – najbardziej kontrowersyjna chyba z polskich zup – podawana jest głównie w Wielkopolsce i na Kujawach. W naszym konkursie wyłonimy restauracje, które mają tą najlepszą. Goście odwiedzający rynek również będą mieli szansę na degustację wszystkich czernin biorących udział w konkursie – tłumaczy Lewandowski.

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku potrwa do 19 sierpnia. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Reklama