Reklama
Reklama

Modernizacja torowiska na Wojska Polskiego skutkuje potężnymi korkami. "2 km - 2h"

fot. czytelnik

- Ul. Kościelna nie rusza się (dosłownie, nawet o pół samochodu) od pół godziny! - pisze zbulwersowany czytelnik. W poniedziałek w pobliżu rozpoczął się remont.

- Brawo za przemyślany remont Wojska Polskiego - ironizuje nasz czytelnik. - Wiadomo, jak trzeba to trzeba, ale wtedy należy przemyśleć i przygotować objazdy, dostosować sygnalizacje świetlna. To jest skandal - dodaje.

Naprawa przejazdu na skrzyżowaniu ul. Wołyńskiej i Wojska Polskiej, w ramach której wymieniona zostanie nawierzchnia torowa i drogowa, a także zmodernizowana sieć trakcyjna na pętli przy ulicy Piątkowskiej, ma potrwać do 2 września. Prace remontowe mają swoje reperkusje w rozkładzie jazdy. Trasa tramwajowa linii nr 9 została zawieszona, linia nr 11 jeździ inną trasą. Zmianie uległy również trzech dziennych i dwóch nocnych linii autobusowych. Szczegółowo o tym można poczytać w artykule: Wołyńska / Wojska Polskiego: od poniedziałku remont. Trzy tygodnie utrudnień

Niestety, utrudnienia związane z pracami modernizacyjnymi nie ominęły także kierowców, czego skutkiem jest dramatyczna sytuacja na ul. Kościelnej, o której informuje nas czytelnik. Zamknięty został przejazd pojazdów przez skrzyżowanie i wyłączono tam też sygnalizację świetlną. Ulice Wojska Polskiego i Wołyńska są ulicami bez przejazdu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Sobota pod znakiem burz? Jest ostrzeżenie IMGW dla Poznania
19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro