Reklama

Będzie nowa droga do Koziegłów i Czerwonaka!

fot. POZIM
fot. POZIM

Jedna z najbardziej uczęszczanych tras wylotowych z Poznania zyska na przepustowości. W poniedziałek została podpisana umowa na jej przebudowę.

Wyjazd z wciąż rozrastających się osiedli w Koziegłowach i Czerwonaku przez lata zajmował dziesiątki minut, a czasem nawet i więcej. Tym bardziej, że prócz mieszkańców podpoznańskiej gminy, korzystali z niej także ludzie zmierzający do Poznani także z innych miejscowości, takich, jak Murowana Goślina, czy nawet Wągrowiec.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Pod koniec 2016 r. czasie dokonano przebudowy ul. Gdyńskiej do granic miasta. Okazją do tego było otwarcie nieopodal spalarni śmieci, do której trzeba było doprowadzić drogę dojazdową. Inwestycja znacznie polepszyła połączenie Gminy Czerwonak z miastem, jednak utkwiła na granicy miasta. Dzięki podpisanej w Urzędzie Miasta Poznania umowie, poszerzenie ul. Gdyńskiej także na odcinku podmiejskim jest coraz bardziej realne.

Mierząca 1,2 km droga zostanie zakończona we wrześniu 2020 r. Wartość inwestycji wynosi niemal 35 mln zł. W jej ramach mają powstać dwie dwupasmowe jezdnie, ronda na skrzyżowaniach z ul. Poznańską i Piaskową oraz droga serwisowa pomiędzy ul. Poznańską i Piaskową, a także zatoki autobusowe, chodniki, drogi rowerowe oraz ciągi pieszo-rowerowe. - To doskonała wiadomość dla wszystkich naszych mieszkańców. Każdego dnia tysiące osób dojeżdża do Poznania. A za dwa lata ta podróż będzie odbywać się w naprawdę komfortowych warunkach - mówi Jacek Sommerfeld, wójt Czerwonaka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro