Reklama

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych planują strajk: "Od lat pracownicy biedują"

O planowanym strajku pracowników ZUS poinformował portal money.pl. Z informacji portalu wynika, że urzędnicy dołączą do innych ogólnopolskich strajków budżetówki.

Planowana jest między innymi manifestacja, która odbędzie się w dniu wolnym od pracy, ale na tym może się nie skończyć. Rozważany jest też strajk włoski, który znacznie wydłuży załatwianie formalności w urzędzie -Myślimy o tym, jak zmusić zarząd ZUS do rozmów o wyższym wynagrodzeniu. Od miesięcy słyszymy obietnice. I nic. Czasami myślimy, że to bardziej kłamstwa niż deklaracje o jakiejkolwiek wartości. Jak będzie trzeba, to odejdziemy od biurek. Niech rządzący i zarząd Zakładu sami sobie radzą, sami z ludźmi pracują - powiedział w rozmowie z money.pl jeden ze związkowców.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

O szczegółach nie chce póki co mówić przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników ZUS. Zapowiada jedynie, że pracownicy ZUS włączą się do protestów organizowanych przez OPZZ -Pracownicy ZUS od lat biedują. Zajmują się istotnymi sprawami, a ich wynagrodzenie po dekadach pracy nawet nie zbliża się do średniej w Polsce. Czas z tym skończyć i będziemy to mówić wprost - zapowiada Beata Wójcik i dodaje -To na barkach pracowników ZUS są wszystkie frustracje Polaków. Ludzie przychodzą do Zakładu i słyszą wyrok o małych świadczeniach. Frustracje wyładowują na urzędnikach. A ci urzędnicy pracują za najniższe możliwe pieniądze. O nas się zapomina.

Na razie nie jest znana dokładna data strajku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro