Reklama
Reklama

Modlitwy nie pomogły, 5 tysięcy osób przeszło w Marszu Równości

Według szacunków policji tegoroczny Marsz Równości zdołał zgromadzić więcej uczestników niż ten z września 2017 r.

W ubiegłym roku przez Poznań kolorowy pochód przez Poznań liczył 4 tysiące. Mimo wakacyjnej pory, zwolenników LGBT na ulicach stoicy Wielkopolski przybyło więc o około 25%. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyły też dużo większe emocje, nakręcane od kilku tygodni z obu stron politycznego sporu. Jednak ten wielopoziomowy spór toczył się do momentu rozpoczęcia marszu. Wprawdzie to nastąpiło z małym, bo ok. 40 minutowym opóźnieniem, ale gdy już nastąpiło - jak twierdzi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji - obyło się bez ekscesów i nieprzyjemnych sytuacji.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA


Z powodu początkowej blokady marszu przez narodowców, która też była przyczyną jego późniejszego o 40 minut startu, tęczowy tłum przeszedł zmienioną trasą. Marsz swój początek miał u zbiegu ul. Mostowej i Wielkiej, następnie został poprowadzony przez centrum, Most Dworcowy, aż do Kaponiery i z powrotem do starego koryta Warty. Policja wytyczając szlak w ten sposób dopilnowała, by marsz nie przeciął się z liczącą 120 osób kontrmanifestacją narodowców, co też się udało. Jedynym akcentem starcia ideologicznego była... klęcząca na jednym ze skrzyżowań starsza pani. Kobieta modliła się po łacinie o wolność w imię krzyża pańskiego.

Marsz około 18:00 dobiegł końca, choć to nie koniec wydarzeń w ramach Pride Weeku. O 22:00 w klubie HaH mają odbyć się wybory Mr Gay"a, czyli homoseksualnego mistera Europy.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

55 stopni na termometrze w słońcu, 38 w cieniu: "na dworze nie da się już przebywać"
26℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.82g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro